Dziś jest: 11.12.2019     Godzina:
 
 
przedszkole szkoła

Aktualności

Zebranie z rodzicami!

Dnia 09.12.2019 (poniedziałek) o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Konkurs Piosenki Religijnej!

Dnia 22 listopada w dniu wspomnienia św. Cecylii odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Karczewie XVII Konkurs Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły w dwóch kategoriach. W kat. III - soliści kl. IV-VI - szkołę reprezentował uczeń kl. V - Paweł Zawada, który piosenką "Europo" wyśpiewał I miejsce. Natomiast w kat. IV zespoły kl. IV-VI wystąpiły uczennice: Martyna Daniel i Zosia Pietranik z kl. V oraz Anastazja Floriańczyk, Zosia Floriańczyk i Julita Szeląg z kl. VI, które pięknie zaśpiewały a cappella piosenkę pt.:"Siła jest w jedności". Piosenka ta przyniosła im również zwyciestwo w swojej kategorii. Do występów uczniów przygotowywały p. dyrektor, p Elżbieta Rechnio i p. katechetka. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

Opowieść o Afryce!

Spotkanie z Adrianem Krogulem z Fundacji Boże Atelier, który opowiadał o życiu dzieci w Kenii i Tanzanii. Pan Adrian jest na codzień nauczycielem wychowania fizycznego, pracuje w SP4 w Otwocku. W czasie spotkania z uczniami pokazywał zdjęcia i filmy oraz opowiadał o swoich wrażeniach i przygodach w czasie wyprawy do Afryki. Pan Adrian mówił o adopcji na odległość oraz o sposobach pomocy dzieciom na misjach. Dziękujemy za piękne spotkanie!

Wieczór z pieśnią patriotyczną!

"Wieczór z pieśnią patriotyczną" już po raz siódmy z kolei był okazją do spotkania dla społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim. Nie zabrakło również mieszkańców społeczności lokalnej. Niezmiernie miło było nam gościć tak znamienitych gości jak Przewodniczącego Rady Miejskiej - p.Piotra Żelazko,Sołtys Otwocka Małego - p. Mariolę Zawadkę, Sołtysa Wygody - p. Dariusza Poświatę.

Uczniowie klas od I do VIII w większych i mniejszych zespołach, a nawet solo zaprezentowali poszczególne utwory patriotyczne z czasów I i II wojny światowej. Talent muzyczny naszych uczniów został wielokrotnie doceniony gromkimi brawami. Był też czas, by wspólnie odśpiewać pieśni patriotyczne. Wszystkim uczestnikom wydarzenia akompaniował organista p. Wojciech Siekierzyński.

Jest dla nas ogromną radością, że "Wieczór z pieśnią patriotyczną" na stałe wpisał się w harmonogram wydarzeń organizowanych w naszej placówce i nieustannie cieszy się popularnością wśród społeczności szkolnej, jak i lokalnej.

GALERIA

IV Konkurs Piosenki Patriotycznej 

26 października 2019r. odbyły się przesłuchania finałowe IV Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Dzieciniowie 2019r. Naszą szkołę reprezentował zespół "Dwie plus jedna" w składzie: Anastazja Floriańczyk, Zofia Floriańczyk i Julita Szeląg. Dziewczynki wykonały piosenkę "Taki kraj" (słowa: Jan Pietrzak, muzyka: Zbigniew Raj) i zajęły I miejsce! A w tej kategorii było aż 8 zespołów. Koncert Laureatów - uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 17 listopada w OSP Dziecinów.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

 

Bezpieczniej w szkole w Otwocku Wielkim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otwocku Wielkim został laureatem dobrosąsiedzkiego konkursu “WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki zwycięskiemu projektowi pt. „Bezpieczny dostęp uczniów ZSP do pracowni dydaktycznych znajdujących się na terenie placówki”, poprawi się bezpieczeństwo uczniów oraz.

 

-Dzięki temu projektowi wzrośnie poziom bezpieczeństwa dzieci, rodziców i pracowników placówki  - informuje dyrektor placówki Pani Grażyna Marczak. Wymieniona barierka w ciągu schodowym zapewniającym dostęp do zaplecza żywieniowego, stołówki ,sal przedszkolnych i pracowni dydaktycznych poprawiła również wygląd wnętrza budynku ponieważ jest bardzo ładna i  nowoczesna  - dodaje Pani dyrektor

 

– Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że nowa barierka, poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających szkołę – dodaje.

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.

Więcej informacji o PSE jest dostępnych na stronie raport.pse.pl.

 

GALERIA

 


 

Dzień ze sztuką w Łucznicy 

4.10.2019 Uczniowie naszej szkoły z kl.4-8 wzięli udział  w czterech warsztatach . Podczas pracy, dzieci pod opieką instruktorów podopiecznych różnych technik artystycznych . Warsztaty organizowane w Łucznicy uczą projektowania, tworzenia prac różnymi technikami, rozwijają wyobraźnię i dają uczestnikom wiarę we własne umiejętności.

GALERIA

Patyczaki w I klasie!

Zainspirowani przez Mamę ucznia naszej klasy opiekujemy się patyczakami rogatymi. Dzięki temu dzieci uczą się systematyczności, opiekuńczości i wrażliwości na otaczającą nas przyrodę. Poznajemy również nowe gatunki owadów 

GALERIA

Procedury bezpieczeństwa

W poniższym załączniku znajdują się procedury:

DOKUMENT

Zebranie z rodzicami

Dnia 09.09.2019 (poniedziałek) o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

UWAGA!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 r. rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.00. Po zakończeniu Mszy wszyscy razem wracamy do szkoły.

"Wzmocnij swoje otoczenie"

W ramach konkursu "WzMOCnij swoje otoczenie" - Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A w naszej szkole została wyremontowana barierka na klatce schodowej. Poniżej znajduje się galeria:

GALERIA

"Z pasją do nauki w Gminie Karczew"

Od nowego roku szkolnego przystępujemy do Projektu “Z pasją do nauki w Gminie Karczew”. Projekt pt. „Z pasją do nauki w gminie Karczew” realizowany jest w partnerstwie pomiędzy Gminą Karczew i firmą Mały Inżynier w okresie VIII 2019 – VIII 2020. Wartość projektu: 413 957,50 zł , w tym wkład własny: 20 700 zł. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Zostanie on osiągnięty poprzez:

a) rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 144 uczniów (72K) poprzez objęcie uczniów wysokiej jakości dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym i wakacyjnym;

b) doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych;

Dofinansowanie UE: 331 166,00 zł

W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

1. Spotkanie z królową – zajęcia z matematyki

2. Przyrodnicze laboratorium

3. Język angielski

4. Język niemiecki

5. Laboratorium kodowania

6. Przedsiębiorczość z wykorzystaniem gier planszowych

7. Projekt edukacyjny – przedstawienie dla społeczności szkolnej

8. Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

9. Wycieczka do Narodowego Centrum Badań Jądrowych

10. Pokazy naukowe

11. Laboratorium robotyki

12. Laboratorium Kodowania

13. Półkolonie Laboratorium Naukowe

 

Poniżej znajduje się informacja dotycząca konkursu:

DOKUMENT

Uwaga!

Msza Święta na zakończenie roku odbędzie się w środę o godzinie 9.00.

Ankieta

Szanowni Państwo,

Wychowawcy przekazali uczniom ankiety dla rodziców. Bardzo prosimy o ich wypełnienia i zwrócenie za pośrednictwem Państwa dzieci do 17.06 2019r. Pragniemy poznać Państwa opinie w kwestiach dotyczących pracy szkoły. W miarę możliwości , w jak największym stopniu postaramy się je uwzględnić planując kolejny rok szkolny 2019/2020.

 

Edukacja połączona z zabawą

7 czerwca uczniowie klasy I, II, III oraz dziewczynki z klasy V pojechali do Parku Rozrywki w Bałtowie. Było wiele atrakcji:

- Zwierzyniec Bałtowski

- JuraPark

- Polska w Miniaturce

- Prehistoryczne Oceanarium

- Muzeum Jurajskie

- Kino Cinema 5D

GALERIA

Piknik dla Natalki!

Jak zapewne wszyscy wiedzą 9 czerwca w Pałacu w Otwocku Wielkim odbędzie się piknik dla Natalii. Nasi uczniowie pod okiem pani Kwiatkowskiej włączyli się w tę akcję. Stworzyli przepiękne obrazy, które zostaną wystawione podczas imprezy. To wspaniałe, że uczniowie kolejny raz pokazali jak chętnie pomagają. Wszystkich serdecznie zapraszamy na piknik. Pamiętajmy, WARTO POMAGAĆ. 

GALERIA

 

 

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa

Dnia 30.06.2019r. gościliśmy w naszej szkole mł.asp. Karolinę Pardej z Komendy Powiatowej Policji , która poprowadziła spotkania z uczniami kl. I-IV oraz V-VIII dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Temat szczególnie istotny biorąc pod uwagę nadchodzące wakacje.

GALERIA

 

Znaczki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Część z Państwa być może nie wie, że nasza szkoła od wielu już lat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Dzięki tej współpracy m.in. otrzymujemy dary żywnościowe , które przekazujemy niektórym rodzinom uczniów naszej szkoły oraz sprzedajemy znaczki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, z których dochód w połowie trafia do Towarzystwa, a w połowie zostaje w placówce. Z tych środków dofinansowujemy wycieczki  szkolne  uczniów, pochodzących z rodzin o niższym statusie materialnym lub znajdujących się w danym momencie w trudnej sytuacji życiowej.

Gorąco zachęcamy do zakupu wspomnianych znaczków. W ich posiadaniu są wychowawcy. Koszt jednego znaczka to minimum 2 zł. Wychowawcy przekażą informacje o możliwości zakupu „cegiełki” uczniom.

https://zg.tpd.org.pl/pl/

 

31.05.2019r. - „Dzień Dziecka” i „Trzymaj Formę”

W tym roku obchody „Dnia Dziecka” zbiegły się z finałem programu „Trzymaj Formę” –  ogólnopolskiej inicjatywy Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności propagującej zdrowy styl życia. Program ten zakładał pracę z uczniami opartą o metodę projektu.  Uczniowie mieli istotną rolę w tym, by wydarzenie się odbyło. Każda z klas IV-VIII była odpowiedzialna za określone działania.

Uczniowie kl. VIII przy wsparciu p. Mateusza Błażejczyka zorganizowali Szkolny Turniej w Tenisa Stołowego. Podzielili uczniów na grupy, ustalili tabele rozgrywek, sędziowali podczas meczów, rozgrywanych przez kilka dni z rzędu. Walka o pierwsze trzy miejsca rozgrywała się właśnie w ramach finału programu „Trzymaj Formę” oraz 5.06.2019r. Szczęśliwymi zwycięzcami Turnieju okazali się wśród uczniów kl. I-IV: Kacper Marczak (I miejsce), Natalia Strzyżewska (II miejsce), Paweł Walczak (III miejsce) oraz wśród uczniów klas V-VIII: Wojciech Floriańczyk (I miejsce), Marcin Augustyniak (II miejsce), Julia Kryglicka  (III miejsce). Uczniowie kl. VII wraz z p. Ewą Patułą, przygotowali plakaty propagujące zdrowy styl życia. Wybrani „ siódmoklasiści” przy współpracy z p. Joanną Nonas- Mucha zajęli się także promowaniem  wydarzenia poprzez poinformowanie wszystkich uczniów o nadchodzącym finale programu, rozdysponowanie części zadań oraz przygotowanie plakatu reklamującego ten dzień. Uczennice  z kl. VI  wraz z p. Teresą Rzążewską zorganizowały stoisko, przy którym można było dokonać pomiaru BMI, czyli indeksu masy ciała. Uczniowie kl. IV I V przy wsparciu p. Iwony Kwiatkowskiej oraz Renaty Błażejczyk zajęli się stroną kulinarną – przygotowali owoce, z których każdy mógł stworzyć według własnych upodobań pyszną i zdrową  sałatkę owocową. Uczniowie młodszych klas przygotowali prace plastyczne dotyczące przewodniej tematyki wydarzenia, czyli sportu.

Działaniami towarzyszącymi „ Trzymaj Formę” były warsztaty dla kl. IV-VIII prowadzone przez p. Agnieszkę Grochowską- dietetyka klinicznego, która zapoznała uczniów z zasadami zdrowego żywienia. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły królował strój sportowy.

Po zakończeniu wydarzenia przyszedł czas na smakołyki nieco odbiegające od konwencji programu „Trzymaj Formę”, jednak usprawiedliwione „Dniem Dziecka”. Pani Dyrektor częstowała wszystkich uczniów lizakami, można też było zakupić lody. W poniedziałek 3.06. 2019r. świętowaliśmy dalej zajadając się kiełbaskami z grilla.

GALERIA

Dochód z loterii

Dochód z loterii fantowej i licytacji podczas Pikniku Rodzinnego 2019r  z przeznaczeniem na rehabilitację absolwentki naszej szkoły  Natalii Gomolińskiej – kwota przekazana 4700,-zł

GALERIA

 PIKNIK RODZINNY

W dniu 25 maja 2019r  odbył się na terenie naszej placówki Piknik Rodzinny. Pogoda dopisała, chociaż wszyscy byli pełni obaw czy tak się stanie. Również goście nas nie zawiedli, wiele osób postanowiło spędzić tę sobotę, bawiąc się z nami. A atrakcji było mnóstwo. Zacznijmy od tego, że na naszej imprezie można było się naprawdę porządnie najeść. Był grill, kawiarenka z pysznymi ciastami upieczonymi przez mamy uczniów, sałatki owocowe, robione przez uczniów klas 4,5,6, wata, popcorn, gofry. Poza tym można było wspaniale spędzić czas z całą rodziną, oglądając występy maluszków z przedszkola i uczniów ze szkoły. Na najmniejszych gości czekały dmuchańce, wóz strażacki, dla starszych stoisko z książkami, bransoletkami, wiankami. Przy stoisku prac plastycznych tłum dzieci wykonywał urocze prezenciki dla mam z okazji ich święta.
Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Karczewa – Pan Michał Rudzki oraz Naczelnik Wydziału – Pani Małgorzata Żywek. Pan Burmistrz wziął nawet udział w meczu siatkówki. Kto był przy tym, ten wie czy w wygranej drużynie.
Ogrom atrakcji, obecność naszych uczniów i ich rodzin złożyły się na sukces zorganizowanej przez nas imprezy.

Pamiętamy również o naszych darczyńcach, którzy hojnie wsparli realizację naszych pomysłów. Jeszcze raz pragniemy im podziękować:

1.Firma Gamitex Bis 2 s.c – Otwock ul.Górna 16
2.Piekarnia Staropolska Ryszard Krawczyk – Otwock ul.Warsztatowa 9
3.Sztuka Mięsa – Jacek Piwowarczyk Karczew ul.Ignacego Krasickiego 2
4.Firma Handlowa „JB” Jerzy  Sekuła Otwock ul.Kołłątaja 1
5.Kiszeczka  sp z oo spółka komandytowa – Karczew ul.Żaboklickiego 2
6.Kwiaciarnia Ewa Janiak – Karczew ul.
7.SuperDrob S.A – Karczew ul. Armii Krajowej 80

Podczas Pikniku zorganizowana została loteria fantowa  na rzecz absolwentki  naszej szkoły Natalii Gomolińskiej  z przeznaczeniem na rehabilitację.
Wszystkim niżej wymienionym sponsorom loterii fantowej serdecznie dziękujemy:

1.GS „SCh” Karczew – Prezes Pan Leszek Trzaskowski
2.Sklep AGD Karczew – Pan Przemysław Dąbrowski
3.EHA POL Motoryzacja –Otwock
4.Tomasz Marczak -  Otwock Mały
5.Pani Lucyna Płaczek – Otwock Wielki
6.Pan Marek Tadeusz Płaczek – Otwock Wielki
7.Pani Ewa Walczak i Pani Karolina Zakrzewska
8.Pan Maciej Smoliński
9.Pani Aleksandra Kurek – Otwock Wielki
10.Siłownia M3 Fitnes Karczew
11.Salon Mody Lejdis – Martyna Wołodko
12.Milly Maily – Łukówiec
13. Fotobudka ”Uśmiechnij się” – Patryk Malinowski
14.Rodzice dzieci przedszkolnych i  dzieci szkolnych naszej placówki

GALERIA

"KONKURS MITOLOGICZNY"

28 maja troje naszych uczniów wzięło udział w Konkursie Mitologicznym „Atena”. Długie tygodnie przygotowań zaowocowały drugim miejscem. Gratulujemy.

Wizyta Burmistrza Gminy Karczew Pana Michała Rudzkiego w Otwocku Wielkim

 

 

9 maja 2019 klasa 7 i 8 uczestniczyła w lekcji wiedzy o społeczeństwie przeprowadzonej przez burmistrza Michała Rudzkiego. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie i opowieści o zadaniach gminy, a także za pogawędkę o życiowych  wyborach  i przyszłości.


 

 

IV PRZERWA NA CZYTANIE

 

15 maja 2019 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu
w czytaniu. Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej ,, Cała Polska czyta dzieciom”.

W drodze na wycieczkę do Wrocławia czytaliśmy legendy, a także historię i ciekawostki o mieście nad Odrą.

PLAKAT

 

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 15-17.05.2019


 

 

Uczniowie kl. 5-8 wraz z nauczycielami Teresą Rzążewską, Renatą Błażejczyk, Anną Kobza-Deczewską spędzili 3 dni w pięknym mieście Wrocław nad rzeką Odrą. Zwiedziliśmy Hydropolis -Miasto Wody. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, której celem było wykonanie zadań, współpraca w grupie, a także posługiwanie się mapą. Pieszo przemaszerowaliśmy przez całą starówkę. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką, ponad 100 metrowy obraz przedstawiający zwycięską bitwę pod dowództwem Tadeusza Kościuszki. Wjechaliśmy na 49 piętro (212m) najwyższego budynku w Polsce -Sky Tower. Skorzystaliśmy z komunikacji miejskiej podróżując tramwajami. Duże wrażenie na wszystkich zrobiło Afrykarium w ZOO i lekcja o życiu
i zwyczajach różnych gatunków małp. Wycieczka miała charakter edukacyjny, a także integracyjny. :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki:


GALERIA


 

 

Obchody 3 Maja

Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej upamiętniającej 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także oddającej hołd Matce Bożej Królowej Polski.

Złożyli również kwiaty przed pomnikiem Orła Białego.

GALERIA

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się również uroczysta akademia:

GALERIA

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice,

 

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą dotyczącą zagrożeń w Internecie oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci stworzoną przez Fundację Orange przy współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Jest to krótka i ciekawa lektura na temat, do którego warto wracać w trosce o dzieci. 

 

https://fundacja.orange.pl/files/user_files/user_upload/materialy_edu_dla_nauczycieli/Broszury_edukacyjne_Bezpiecznie_Tu_i_Tam/Broszury_edukacyjne_Bezpiecznie_Tu_i_Tam.pdf

 

 

Drodzy Państwo,

Końcówka roku szkolnego wiąże się zazwyczaj ze staraniami uczniów o wyższe oceny, dlatego zapraszamy do zapoznania się z artykułami  podpowiadającymi, w jaki sposób motywować dzieci  do nauki i jak je wspierać.


https://www.juniorowo.pl/dziecko-motywacji-nauki-rozmowa-agnieszka-stein/

https://pozytywnadyscyplina.pl/jak-motywowac-nastolatki-tak-to-mozliwe/

http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/50-artykuly/728-nauka-szkolna-problem-dziecka-czy-rodzica.html

 


Sprzedaż Wielkanocnych ozdób

6 kwietnia na terenie naszej szkoły można było zakupić ozdoby ręcznie wykonane przez uczniów. Dzięki pracowitości dzieci wybór był ogromny. Bardzo szybko udało nam się sprzedać prawie wszystkie dekoracje. Jesteśmy wdzięczni kupującym za finansowe wsparcie naszej akcji. Dużo radości przyniosły dzieciom Państwa liczne pochwały. Docenienie trudu, jaki dzieci włożyły w tę akcję, jest dla nas niezwykle istotne. Daje motywację do realizacji następnych, wspólnych planów.

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy koło artystyczne pod opieką pani Iwony Kwiatkowskiej.

GALERIA

 

Plastyczny konkurs Diecezjalny

Plastyczny Konkurs Diecezjalny dla dzieci szkół podstawowych z kl. IV-VI "100 lat - moja mała Ojczyzna".

W konkursie tym wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I, II, III, IV i VI. Trzy prace z kl. I-III i dwie prace z kl. VI po roztrzygnięciu etapu szkolnego zostały przekazane do Wydziału Nauki katolickiej do Kurii Warszawsko- Praskiej.

Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 6 maja 2019 r.

GALERIA

 

Konkurs recytatorski

22 marca nasi uczniowie brali udział w elminacjach gminnych 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" Oto ich osiągnięcia:

Nagrody gminne zdobyły:

Anastazja Floriańczyk kl. V

Natalia Książek kl. "0"

Wyróżnienia otrzymali:

Urszula Gawryś kl. III

Maja Lewandowska kl. IV

Mateusz Przybysz kl. "VII"

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 3 kwietnia 2019r. o godzinie 11.00 w sali widowiskowej MGOK.

Jarmark

Uwaga

   Z przyczyn organizacyjnych nie weźmiemy udziału w Jarmarku Walbachowskim.  Sprzedaż ozdób świątecznych odbędzie się, ale w naszej placówce. Dekoracje będzie można nabyć już od 6 kwietnia (sobota) w godzinach 10-12. Przypominamy, że dochód przeznaczony ma być na naszą szkołę. Jeszcze raz prosimy o dostarczanie wielkanocnych ozdób do pani Iwony Kwiatkowskiej.  Koło artystyczne ciężko pracuje i już są wspaniałe efekty uczniowskiego trudu.  Zapraszamy do galerii.


 

 

Rekolekcje Wielkopostne

Szanowni Rodzice!

   Dnia 28, 29 i 30 marca uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych.
   Wychodzimy po trzech godzinach lekcyjnych, wracamy na obiad. Świetlica pracuje jak każdego dnia.

 

Wolontariat

W sobotę 23 marca uczniowie z naszej szkoły w ramach wolontariatu pomagali w sprzątaniu terenu należącego do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Otwocku.
 Do akcji przyłączyli się również niektórzy rodzice.

GALERIA

 

Konkurs z języka angielskiego

W czwartek 14.03 sześcioro uczniów z klas VII i VII przystąpiło do etapu szkolnego I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez  Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Otwocku
im. K.I. Gałczyńskiego.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 28.03 zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy VII.

Gratulujemy!

 

Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21.03.2019 (czwartek) obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Na 4 godzinnie lekcyjnej odbędzie się konkurs "Mam talent". Do szkoły przychodzimy przebrani w stroje wiosenne.

Jarmark Wielkanocny

Niebawem (6 kwietnia) weźmiemy udział w corocznym Jarmarku Walbachowskim. Będziemy na nim sprzedawać dekoracje na zbliżające się święta. Prosimy, więc uczniów klas 1-8 o wykonanie i dostarczenie co najmniej jednej ozdoby wielkanocnej. Mile widziane będą palmy, stroiki, pisanki itp. Osoby, które wspomogą nas w tej akcji, mogą liczyć na dodatkowe punkty z zachowania i oceny z plastyki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na naszą szkołę, więc bez wątpienia warto zaangażować się w to wydarzenie. Piękne, własnoręcznie wykonane dzieła prosimy dostarczać do pani Iwony Kwiatkowskiej.

Liczymy również na obecność uczniów i ich rodziców podczas jarmarku. Będzie to wspaniała okazja do zakupienia niepowtarzalnych dekoracji świątecznych, które pięknie ozdobią domy w tym szczególnym czasie.

 

Koło artystyczne już wykonuje prace, czego dowodem są zdjęcia zamieszczone na naszej stronie.

GALERIA

Informacje o stylach uczenia się

Szanowni Rodzice,

W nawiązaniu do otrzymanych przez Państwa  w trakcie zebrania wyników testów uczniów kl. IV- VIII umieszczamy informacje o preferowanych STYLACH UCZENIA oraz teorii INTELIGENCJI WIELORAKICH. Zachęcamy do lektury i analizy, w jaki sposób wzmacniać mocne strony Państwa dzieci oraz wspomagać ich w wyborze metod uczenia się, które będą dla nich najefektywniejsze.

Dokumenty znajdują się w zakładce INFORMACJE --> ROZPORZĄDZENIA.

 

Zebranie z rodzicami

Dnia 18.03.2019 (poniedziałek) o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Seminarium programowania

6 marca troje naszych uczniów uczestniczyło w seminarium programistycznym „Otwockie Baltie” . Gościem honorowym spotkania był dr Bohumir Soukup – czeski programista, autor wielu narzędzi do programowania (w tym języka programowania Baltie), człowiek uznany przez gazetę Business World za jednego z najlepszych informatyków na świecie. Seminarium było bardzo ciekawym spotkaniem ze światem informatyki.

GALERIA

 

Informatory Edukacyjne

Rodzice Ósmoklasistów,

Uczniom zostały przekazane Powiatowe Informatory Edukacyjne, zawierające opisy szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wsparcia dzieci w dokonaniu dobrego wyboru .  

 

Pisanka Wielkanocna

Praca na pochwałę:
Wykonaj Osterei, czyli pisankę wielkanocną z barwami lub symbolami Niemiec np. cekinami, farbami włóczką i itp. Umieść na górze sznureczek do zawieszenia.
Praca przeznaczona dla uczniów klas I-VIII
Prace proszę przekazywać do p. Grzybowskiej do 29 marca (tylko we wtorki i piątki).

Przykładowe Osterrei ucznia klasy VII Leona:

GALERIA

BRAWO!

Konkurs "100 lat - moja mała Ojczyzna"

Drodzy Rodzice

 

Do dnia 14 marca 2019 r. uczniowie z klas I-VI mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji „100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Temat konkursu „100 lat – moja mała Ojczyzna”.

Zadaniem dzieci jest przedstawienie w ciekawy sposób walorów czy obiektów historycznych swojej miejscowości w formie plastycznej.

Ważnym, centralnym punktem pracy powinno być godło Polski. Chętni do udziału w/w konkursie mogą się jeszcze zgłaszać do p. katechetki.

 

 

W dniu 25 marca 2019 r. odbędzie się w naszej szkole po raz kolejny: Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II, której organizatorem jest OLIMPUS. Zgłosiło się 7 uczniów z kl. IV-VI. Koszt udziału 9 zł.

 

Konkurs "Warszawska Syrenka"

14 marca (czwartek) odbędą się szkolne elminacje w ramach 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

22 marca (piątek) reprezentanci naszej szkoły wezmą udział w eliminacjach gminnych w siedzibie MGOK w Karczewie ul. Widok.

Ostatni dzień Karnawału!

Na przerwach bawiliśmy się tak:

GALERIA

Konkursy z języka angielskiego!

Szanowni Rodzice,

W najbliższym czasie uczniowie klas IV-VIII będą mogli wziąć udział w dwóch konkursach z języka angielskiego.

- Dla uczniów  klas VII i VII – I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego 2018 / 2019 organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku i Starostwo Powiatowe
w Otwocku  - termin zgłoszeń do 8 marca, termin etapu szkolnego 14 marca godz. 10:00.

- Dla uczniów klas IV-VIII  - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PANDA. Termin zgłoszeń do 08 marca, termin konkursu 3 kwietnia , koszt udziału -  9 zł.

Informacje na temat tych konkursów już przekazałam w klasach, jednak, jeśli ktoś jeszcze byłby zainteresowany proszę się zgłosić do mnie do dnia 07 marca.

Z poważaniem

Małgorzata Kuk

 

Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dnia 01.03.2019 odbył się uroczysty apel z okazji "Dnia Żołnierzy Wyklętych"

GALERIA

Wyjazd do teatru

W środę 27 lutego klasy II, IV i V były w teatrze Rampa na przedstawieniu pt. „Tajemniczy ogród”.

GALERIA

 

Wyjazd do muzeum

Przed feriami w piątek 25 lutego klasa siódma i ósma wyjechała na lekcje do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Obejrzeliśmy trójwymiarowy film o „Warszawie – mieście ruin” oddający grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej.

Weszliśmy do muzeum i od razu można było poczuć powiew historii, tej z 1944 roku. Tysiące autentycznych przedmiotów zachowanych z tamtego czasu, utwory muzyczne z okresu powstańczego, nierówna kostka brukowa odtwarzająca ulice dawnej Warszawy, samolot odtworzony w skali 1:1, zdjęcia dotyczące okupacji niemieckiej i stalinowskiej, broń, mundury, opaski powstańcze, maszyny drukarskie, a wszystko w takt rytmu wybijającego przez ludzkie serce.

Niezapomnianym przeżyciem było przejście kanałem w ciemności. Mam nadzieję, że wrażenia pozostaną długo w pamięci. Nigdy nie zapomnimy naszych bohaterów i ich walki oraz brutalnej prawdy gdyż ,, ludzie ludziom zgotowali ten los...”

 

VIII edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia

Nasza szkoła przystąpiła do Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia organizowanego w ramcha realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" Dnia 21.02 klasa III robiła zdrowe sałatki.

GALERIA

Warsztaty pierwszej pomocy

Dnia 26.02 klasa III wzięła udział w warsztatach związanych z udzieleniem pierwszej pomocy.

GALERIA

"Droga do wolności..."

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbył się pokaz historyczny "Droga do wolności. Losy Rzeczypospolitej w latach 1772-1921"

GALERIA

Ciekawa lekcja biologii!

Dnia 12 lutego uczniowie klasy VII brali udział w zajęciach praktycznych.Wykonali sekcję serca świni preparując zastawki i główne naczynia krwionośne.

GALERIA

UWAGA!

Szkolna dyskoteka, która miała odbyć się dnia 14.02.2019 odbędzie się w dniu 21.02.2019!!

 

Konkurs ,, POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI,,

 

 

   11 stycznia 2019roku w Dyrekcji  Mazowieckiego Parku Krajobrazowego    w Otwocku odbył się         III etap – Parkowego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego ,,POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI,,. W wyniku wcześniejszych eliminacji wewnątrzszkolnych, wyłoniono reprezentacje szkoły, uczniów   : Oliwię Popis, Sylwię Chilińską, Maksymiliana Kuchta, Bartłomieja Kucharskiego. Uczniowie dzielnie się spisali, zajęli trzecie miejsce. Było to dla nich niesamowite przeżycie i możliwość sprawdzenia  wiadomości z zakresu biologii, geografii oraz wiedzy przyrodniczej z regionu, w którym mieszkają. W nagrodę otrzymali: dyplomy, atlasy, kalendarze, z których będą na co dzień korzystać.


GALERIA

 

 

UWAGA!

Szanowni Rodzice,

Dyrektor i Grono Pedagogiczne  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim zaprasza na drugie w tym roku szkolnym spotkanie ze specjalistą z Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog”, które odbędzie się przy okazji najbliższego zebrania, tj. 21.01.2019r. o godz. 18.00.

Temat spotkania: Eliminowanie agresji. Dlaczego dzieci są agresywne? Przewidywany czas spotkania to 45 minut.

 

WIECZÓR Z KOLĘDĄ

 

   Dnia 11.01.2019r. w naszej placówce miał miejsce  coroczny „Wieczór z Kolędą” . Uczniowie klas I-VIII wykonywali kolędy i pastorałki, nie zapominając przy tym o ich historii oraz  recytowali wiersze o tematyce bożenarodzeniowej . Nie zabrakło także wspólnego  kolędowania. Spotkanie uświetnił występ ludowego zespołu „Sołtysi”. Była to kolejna okazja do integracji społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim .

 


GALERIA

 


Szła kolęda w noc grudniową, pukała do drzwi

i wołała, żeby ludzie do stajenki szli…”

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim serdecznie zapraszają na „Wieczór z Kolędą”, który odbędzie się    11 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej  naszej placówki.

 

UWAGA!

Dnia 21.12.2018 (piątek) zajęcia dydaktyczne są skrócone i odbywają się do godziny 12.30.

Jasełka odbędą się o godzinie 10.00

 

Gminny Konkurs Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii

Już po raz piętnasty uczniowie z naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii, który odbył się 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1. Sześć uczennic z kl. V w składzie: Nikola Chojecka, Anastazja Floriańczyk, Zofia Floriańczyk, Zofia Frelko, Zofia Grudzień i Julita Szeląg wyśpiewały II miejsce piosenką pt.:”Słowiański Papież”.

Dziewczynki pięknie się prezentowały dzięki strojom, które zorganizowała mama Nastki i Zosi p. Katarzyna Floriańczyk. Bardzo dziękujemy mamie i gratulujemy dziewczynkom.

GALERIA

 

„Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”.

 

Klasę 4 zaproszono do wzięcia udziału w projekcie p.t. „Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”. Jest to projekt realizowany przez księgarnię Baja Book w ramach programu Partnerstwo dla książki i współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on na celu promocję małych księgarń kameralnych oraz promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

7 listopada klasa 4 podjęła wyzwanie i wkroczyła w tajemniczy świat zagadek. Uczniowie musieli rozwiązać wiele łamigłówek. Świetnie sobie z nimi poradzili dzięki logicznemu myśleniu i spostrzegawczości. Sukcesu by jednak nie odnieśli, gdyby nie współpracowali ze sobą i nie słuchali siebie nawzajem. Każdy miał szansę się wykazać i wspomóc grupę w osiągnięciu celu. Czwartoklasiści byli zachwyceni taką formą zabawy i spędzenia wspólnie czasu. Miłym akcentem były również nagrody, jakie dzieci otrzymały za swój trud.

Jakby mało było tajemnic, zagadek, to jeszcze w Graj Cafe uczniowie stanęli przed nie lada dylematem, co zamówić;) Pysznych ciast, lodów i czekolad było „do wyboru, do koloru”. Podjadając pyszności, uczniowie grali i rozmawiali. Tego typu wyjścia bardzo łączą klasę, znikają niechęci i podziały. Klasa 4 wszystkim bardzo gorąco poleca „Księgarnię zagadek”.

GALERIA

 

 

 

 

Zajęcia terenowe - profil glebowy

   Uczniowie klasy siódmej na lekcji geografii uczestniczyli w zajęciach terenowych. Celem  zajęć było wykopanie odkrywki i pobranie próbek ziemi do wykonania profilu glebowego. Chłopcy wykazali się sprawnością fizyczną, było dużo zabawy i śmiechu.  Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z rodzajami gleb na terenie Otwocka Wielkiego. Teraz czekamy na ekspozycje prac.

GALERIA

Zapraszamy na "Wieczór pieśni patriotycznej"

9 listopada godzina 18.00

PLAKAT

 

Dzień Niepodległej!

9.11.18r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległej. Wszystkim Rodzicom bardzo dziekujemy za piękne, odświętne stroje!

Zapraszamy do naszej galerii:

GALERIA

Święto Patrona Szkoły

 

   Dnia 22 października 2018 r. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II nasza szkoła obchodziła po raz kolejny Święto Patrona Szkoły. W uroczystej Mszy św. uczestniczyli uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Na zakończenie uroczystości, w szkole uczniowie z kl. IV-VIII pod przewodnictwem p. E. Rechnio i p. katechetki zaprezentowali uroczystą akademię pt.: „Dla Polski i świata”.

 

   W ramach obchodów „Święta Patrona Szkoły” zorganizowano konkurs wiedzy i dwa konkursy plastyczne. Tematem konkursów były „Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”.

W konkursie wiedzy I miejsce ex aequo zdobyli uczniowie z kl. VI i VII, II miejsce uczniowie kl. VIII, a III miejsce uczniowie kl. V.

W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie z klas I-IV. Komisja przyznała 9 pierwszych miejsc i 8 wyróżnień.

W konkursie na „plakat klasowy” wzięło udział 6 klas (III-VIII). Wszystkie prace zostały nagrodzone wyróżnieniem. Zwycięzcy konkursów otrzymali cenne nagrody książkowe i słodycze. Uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

Zebranie z rodzicami

Dnia 29.10.2018 (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami.


Ślubowanie klas pierwszych

 

   W dniu 12 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowania na ucznia. Najpierw jednak z gościnnym udziałem klasy II zaprezentowali program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły p. Grażyna Marczak. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem  uroczystości były wspólne fotografie oraz dyplomy i upominki, które otrzymali uczniowie.

   Wszystkim pierwszoklasistom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim życzymy sukcesów w nauce oraz bardzo dobrych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

GALERIA

 

22.10.2018 (poniedziałek)


W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Dzień ten rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 8.00 w Kościele w Otwocku Wielkim. Po powrocie do szkoły odbędzie się uroczysta akademia i konkurs wiedzy - Pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. 
Obowiązuje strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. 
Świetlica pracuje normalnie jak każdego dnia. 


XVIII Ogólnopolska

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

   Dnia 11 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły z klas IV-VIII, wychowawcy klas, p. dyrektor, ks. proboszcz, rodzice i p. katechetka wzięli udział spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Była to już XVIII Pielgrzymka, która zgromadziła ponad 14 tyś. uczniów ze szkół im. Jana Pawła II z ok 300 placówek, jak również z Białorusi.

   Wspólnie dziękowaliśmy za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przed 40 laty jak również za 100-lecie odzyskania niepodległości. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego "Promieniowanie Ojcostwa".

   Uroczystej Mszy św. na wałach przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki - osobisty sekretarz Ojca Świętego, świadek życia papieża z Polski. Dla wielu młodych Jan Paweł II to postać historyczna, którą wciąż poznają. "Chciał występować na scenie, ale od Boga dostał powołanie. Był kochającym człowiekiem, myślał o innych, starał się ich zrozumieć. Bardzo dobrze reprezentował nasz kraj i był patriotą. Mówił, że nie trzeba się poddawać ani w nauce, ani w dążeniu do celu, w niczym, bo w ten sposób tworzy się siebie i swoją Ojczyznę”.

   Po Mszy św. jak co roku udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, by pokłonić się naszej Królowej i prosić o dalszą opiekę. Uczestnicy pielgrzymki wypuścili ponad 300 balonów, jako znak uniesienia ich serc do nieba. Do balonów dołączone były słowa skierowane do Patrona - Świętego Jana Pawła II.

 

GALERIA

 

Pajacyk XXL

   30 września uczniowie , rodzice i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Świata w pomaganiu - "Pajacyk XXL". Na stadionie Mazura Karczew przez minutę ok. 2600 osób robiło pajacyki.

   Celem tej akcji charytatywnej było zebranie pieniędzy na pomoc dla rodzeństwa z Zabieżek, które w wypadku straciło rodziców oraz pobicie rekordu Guinessa.

   Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy!

  GALERIA

 
 

 

Klauzula informacyjna:


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informujemy, iż:

1. Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Otwocku Wielkim.

2. Od 25 maja 2018 r. będzie możliwość skontaktowania się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) w Urzędzie Miejskim    w Karczewie  poprzez adres e mail: iodo@karczew.pl telefonicznie pod numerem: 22 780 65 16, wew. 123 lub wysyłając zapytanie na powyższe dane adresowe Urzędu Miejskiego w Karczewie.

3. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, zgodnie  z art. 6 pkt. 1 lit. e RODO i będzie się odbywać szczególnie w celu  sporządzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej iopiekuńczej w oparciu o: ustawę z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198 z późn. zm.); ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.); rozporządzenie Ministra edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach; ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2159 z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania).

4. W związku z przetwarzaniem danych w celach wskazanych powyżej, Pani/Pana dane osobowe  mogą być udostępnione innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców. Odbiorcami danych mogą być:
a) podmioty upoważnione do odbioru Twoich danych osobowych
na podstawie odpowiednich przepisów prawa;
b) podmioty, które przetwarzają Twoje dane osobowe w imieniu Administratora, na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. podmioty przetwarzające).

5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

6. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzana przez okres niezbędny do realizacji odpowiedniego celu przetwarzania wskazanego w pkt 3, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa.

7. W związku z przetwarzaniem przez Administratora danych przysługuje Pani/Panu:
a) prawo dostępu do treści danych, na podstawie art. 15 Rozporządzenia;
b) prawo do sprostowania danych, na podstawie art. 16 Rozporządzenia;
c) prawo do usunięcia danych, na podstawie art. 17 Rozporządzenia;
d)prawo do ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18 Rozporządzenia;
e) prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, na podstawie art. 21 Rozporządzenia. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy przywołanego wyżej rozporządzenia z dnia 27 kwietnia 2016 r..

8. W przypadku, w którym przetwarzanie Pani/Pana danych odbywa się na podstawie zgody (tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.

10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem realizacji obowiązku nauki. Przy czym podanie danych jest:
a) obowiązkowe, jeżeli zostało to określone w przepisach prawa;
b)dobrowolne, jeżeli odbywa się na podstawie Pani/Pana zgody lub ma
na celu zawarcie umowy. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwość realizacji czynności urzędowych lub nie zawarcie umowy.

11. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

 

PIKNIK   RODZINNY

GALERIA

 

 

 

 

ZWIERZĘTA  EGZOTYCZNE

10  maja  w  naszej  szkole  odbyła  się  "żywa  lekcja  przyrody". Zaprezentowane  zostały  różne  zwierzęta  egzotyczne tj.:pająki,owady  i  inne  bezkręgowce. Dzieci  z  dużym  zainteresowaniem  odlądały  przywiezione  okazy  i  słuchały  ciekawych  opowieści  opiekuna  tych  zwierząt.

 

GALERIA

 

NAUKOWY SHOW

W poniedziałek 07 maja odbyła się w naszej szkole prezentacja doświadczeń chemicznych. Zajęcia miały formę warsztatów. Poprowadziła je w ramach projektu "Mały Inżynier" pani Zuzanna Bojarska.

galeria

 

MISTRZOSTWA GMINY KARCZEW W PIŁCE NOŻNEJ


Dwudziestego czwartego kwietnia odbyły się Mistrzostwa Gminy Karczew Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W mistrzostwach wzięło udział sześć szkół. Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce a dziewczynki trzecie, zdobywając brązowy medal.

 

WESOŁYCH  ŚWIĄT

Serdeczne  życzenia   pogodnych  Świąt  Wielkanocnych,  smacznego  święconego  jajka  oraz  wielu  radosnych  spotkań  przy   świątecznym  stole 

życzy

Dyrekcja, nauczyciele  i  pracownicy  szkoły.

 

 

 

WĘDRUJĄCA FILHAMONIA    

Dnia 02 lutego naszą szkołę odwiedziła PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA. Przy dźwiękach muzyki do zabawy zaangażowali się wszyscy uczniowie.

GALERIA


DYSKOTEKA  KARNAWAŁOWA

31 stycznia odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Karnawałowa.

GALERIA

 

WIECZÓR KOLĘD


    Piątego stycznia, podobnie jak w ubiegłych latach,  odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie.  Wieczór poprowadził uczeń klasy VI Mateusz Przybysz. Zaśpiewaliśmy razem dziesięć  pięknych i popularnych polskich kolęd m.in.:  Lulajże Jezuniu, Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży.

    Największą atrakcją wieczoru były jednak występy uczniów. Klasa I wykonała w języku angielskim piosenkę świąteczną Jingle Bells; Klasa II zaprezentowała układ taneczny do pastorałki Aniołki. Trzecioklasiści przypomnieli  nagrodzoną w ubiegłym roku szkolnym na Gminnym Konkursie Kolęd pastorałkę do Do Stajenki;  Uczniowie klas IV i VII zaśpiewali  w językach niemieckim, angielskim
 i polskim  Cichą Noc. Klasa V wykonała kolędę Z Narodzenia Pana.  Zespół uczniów z klasy VI zaśpiewał znaną piosenkę świąteczną Jest Taki Dzień, a uczennice klasy VII – Oliwia Chojecka i Julia Kryglicka wykonały nagrodzony na Konkursie Świętej Cecylii nastrojowy utwór Mario, Czy Ty Wiesz. Nie zabrakło również występów solowych –  Martyna Daniel  z klasy III zaśpiewała  Gdy Śliczna Panna, a  Mikołaj Bezak z klasy VII zagrał na skrzypcach Dzisiaj w Betlejem i Gdy się Chrystus Rodzi

   Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę Bóg się Rodzi, której tytuł stanowił myśl przewodnią  wieczoru.

 

 

 


GALERIA


JASEŁKA 2017


22 grudnia  2017r.  uczniowie  klasy  IV , V  i  VI  przedstawili  jasełka  pt.:  "Nie  było  miejsca  dla  ciebie . . .". 

Po  przedstawieniu uczniowie,  nauczyciele,  pracownicy  szkoły  i  przybyli  goście  podzielili  się  opłatkiem  i  złożyli  sobie  życzenia  świąteczne.

GALERIA

 

PERYGRYNACJA  MATKI  BOŻEJ 

     Przez wieki lud Boży Polski odwiedzał Matkę Bożą w Jasnogórskim Sanktuarium. Od kilkudziesięciu lat Matka Boża postanowiła nawiedzać wioski i miasta naszej Ojczyzny w kopii Jej cudownego obrazu. I tak dnia 23 listopada 2017 r. do parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej przyjechała w odwiedziny Matka Boża Jasnogórska w kopii Swojego Obrazu. Odwiedziny Matki Bożej poprzedziły czterodniowe rekolekcje, które poprowadził ojciec Krzysztof i w których uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. Spotkanie z Maryją wszystkich dzieci  dwóch szkół z terenu parafii odbyło się 24 listopada na Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci przyniosły w darze swoje czyste serca jak również prośby i podziękowania, które złożyły do wystawionej stągwi. Na zakończenie w dowód wdzięczności za peregrynację Obrazu Matki Bożej, uczennice z kl. VII pięknie zaśpiewały pieśń pt. "Mario, czy już wiesz"?

GALERIA

 

JESIENNE   INSPIRACJE

17  listopada  2017r.  uczennice  klasy  IV  i  V,  wraz  z  opiekunem  Anną  Deczewską,  wykonały prace  plastyczne,  które  można  podziwiać  na  korytarzu  naszej  szkoły  (w łączniku).

GALERIA

 

WARSZAWA - ZAMEK  KRÓLEWSKI

Dnia 3  listopada 2017 roku uczniowie klas IV -VII wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd  rozpoczęliśmy  od  spaceru  po  Starym  Mieście.  Pani  Magdalena  Mazek  zapoznała  dzieci  z  krótką  historią  zabytków  Starego  Miasta . Następnie  udaliśmy  się  do  Zamku  Królewskiego,  w  którym  przewodnik  przedstawił  dzieciom  historię  Zamku.

GALERIA


SADZIMY   DRZEWO

26  października  uczniowie naszej  szkoły  posadzili  małe drzewko - grab.  Otrzymało  ono  imię  "Zygmunta  Starego"  na  cześć  króla ,  który  nadał  prawa  miejskie  miastu  Karczew  470 lat  temu.

GALERIA

 

GMINNE ZAWODY SPORTOWE W KOSZYKÓWKĘ

    W dniu 25.10.2017r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbyły się gminne zawody sportowe w koszykówce dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w tych zawodach. 10 dziewcząt i 10 chłopców rywalizowało w 4 meczach. Po ciężkich zmaganiach i zaciętej rywalizacji udało nam się wygrać dwa spotkania między innymi ze Szkołą Podstawową w Glinkach i Sobiekursku, ulegliśmy niestety dwóm drużynom z Karczewa - Szkole Podstawowej nr.1 i Szkole Podstawowej nr. 2. W łącznej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tak wysokiej wygranej serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

galeria

 

ŚWIĘTO  SZKOŁY


      W dniu 20 października b.r. obchodziliśmy po raz kolejny Święto Patrona Szkoły. Uroczystości nasze rozpoczęliśmy wspólną dziękczynną Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Otwocku Wielkim. Po Mszy św. odbył się w szkole konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II – naszym Patronie.

     Uczniowie z klas I-VII walczyli w dwóch kategoriach: I kat. to uczniowie z klas I-III, a II kat. to uczniowie z kl. IV-VI. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą, o czym świadczy fakt, iż dwie klasy II i III zajęły pierwsze miejsca nie tracąc żadnego punktu, a kl. I zdobyła II miejsce tracąc tylko jeden punkt.

     W II kat. najlepszą okazała się kl. VI zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła kl. IV, a III miejsce ex aequo kl. V i VII. Uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

 

 

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

   Święto  oświaty i szkolnictwa wyższego w tym roku szkolnym wypadło w sobotę dlatego Samorząd Uczniowski naszej szkoły podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie w dniu 13.10.2017r. uroczystym apelem oraz własnoręcznie wykonanymi pięknymi kwiatami. Podczas apelu nie zabrakło dobrego humoru oraz mnóstwa ciepłych życzeń. Największą niespodzianką tej uroczystości było jednak wykonanie piosenki przez jednego z uczniów klasy siódmej Wojciecha Floriańczyka utworu ze specjalną dedykacją dla pani dyrektor. Bardzo miłym akcentem uroczystość zakończyły również uczennice z klasy VII wykonując piosenkę pt. „ Przepraszamy Was za wszystko”.

 

GALERIA

 

WYCIECZKA  DO  WILANOWA

                Dnia 11 października 2017 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Wilanowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po królewskich parkach. Pierwszy z nich prezentuje styl ogrodu francuskiego, a drugi  styl ogrodu angielskiego.

              Zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III., w którym odbyła się lekcja pt. „Z wizytą u króla”. Dzieci wykazały duże zainteresowanie historią i codziennym życiem w dawnych czasach. Bardzo aktywnie brały udział w zajęciach udzielając odpowiedzi na pytania i dopytując  o fakty, które wywołały u nich duże zainteresowanie.

Pełni wrażeń i bogatsi o zdobytą wiedzę wróciliśmy do szkoły.

GALERIA

 

 

ŚLUBOWANIE  KL. I


 Dnia 10 października odbyło sie w naszej szkole uroczyste ślubowanie klasy I. Pani Dyrektor pasowała na uczniów 13 dzieci. Nasi nowi uczniowe złożyli przysięgę na sztandar szkoły, tym samym powiekszając naszą szkolną wspólnotę.

 

GALERIA

 

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II na Jasną Górę