Dziś jest: 25.04.2019     Godzina:
 
 
przedszkole szkoła

Aktualności

W dniach  18,19,23 (czwartek, piątek, wtorek) szkoła zapewnia opiękę nad dziećmi na świetlicy w godzinach 7-17.

DRODZY RODZICE
Egzamin Ośmioklasisty w dniach 15, 16, 17 kwietnia odbędą się zgodnie z planem.

W dniu dzisiejszym 12.04.2019 r. nauczyciele strajkujący podjęli decyzje, że od 24.04.2019 r. odstępują od strajku.         

                                                                       Grażyna Marczak – dyrektor ZSP w Otwocku Wielkim

                                                                               

LIST DOTYCZĄCY STRAJKU Z MKO ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ:

GALERIA

Sprzedaż Wielkanocnych ozdób

6 kwietnia na terenie naszej szkoły można było zakupić ozdoby ręcznie wykonane przez uczniów. Dzięki pracowitości dzieci wybór był ogromny. Bardzo szybko udało nam się sprzedać prawie wszystkie dekoracje. Jesteśmy wdzięczni kupującym za finansowe wsparcie naszej akcji. Dużo radości przyniosły dzieciom Państwa liczne pochwały. Docenienie trudu, jaki dzieci włożyły w tę akcję, jest dla nas niezwykle istotne. Daje motywację do realizacji następnych, wspólnych planów.

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy koło artystyczne pod opieką pani Iwony Kwiatkowskiej.

GALERIA

Plastyczny konkurs Diecezjalny

Plastyczny Konkurs Diecezjalny dla dzieci szkół podstawowych z kl. IV-VI "100 lat - moja mała Ojczyzna".

W konkursie tym wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I, II, III, IV i VI. Trzy prace z kl. I-III i dwie prace z kl. VI po roztrzygnięciu etapu szkolnego zostały przekazane do Wydziału Nauki katolickiej do Kurii Warszawsko- Praskiej.

Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 6 maja 2019 r.

GALERIA

 

Konkurs recytatorski

22 marca nasi uczniowie brali udział w elminacjach gminnych 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" Oto ich osiągnięcia:

Nagrody gminne zdobyły:

Anastazja Floriańczyk kl. V

Natalia Książek kl. "0"

Wyróżnienia otrzymali:

Urszula Gawryś kl. III

Maja Lewandowska kl. IV

Mateusz Przybysz kl. "VII"

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 3 kwietnia 2019r. o godzinie 11.00 w sali widowiskowej MGOK.

Jarmark

Uwaga

   Z przyczyn organizacyjnych nie weźmiemy udziału w Jarmarku Walbachowskim.  Sprzedaż ozdób świątecznych odbędzie się, ale w naszej placówce. Dekoracje będzie można nabyć już od 6 kwietnia (sobota) w godzinach 10-12. Przypominamy, że dochód przeznaczony ma być na naszą szkołę. Jeszcze raz prosimy o dostarczanie wielkanocnych ozdób do pani Iwony Kwiatkowskiej.  Koło artystyczne ciężko pracuje i już są wspaniałe efekty uczniowskiego trudu.  Zapraszamy do galerii.


 

 

Rekolekcje Wielkopostne

Szanowni Rodzice!

   Dnia 28, 29 i 30 marca uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych.
   Wychodzimy po trzech godzinach lekcyjnych, wracamy na obiad. Świetlica pracuje jak każdego dnia.

 

Wolontariat

W sobotę 23 marca uczniowie z naszej szkoły w ramach wolontariatu pomagali w sprzątaniu terenu należącego do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Otwocku.
 Do akcji przyłączyli się również niektórzy rodzice.

GALERIA

 

Konkurs z języka angielskiego

W czwartek 14.03 sześcioro uczniów z klas VII i VII przystąpiło do etapu szkolnego I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez  Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Otwocku
im. K.I. Gałczyńskiego.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 28.03 zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy VII.

Gratulujemy!

 

Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21.03.2019 (czwartek) obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Na 4 godzinnie lekcyjnej odbędzie się konkurs "Mam talent". Do szkoły przychodzimy przebrani w stroje wiosenne.

Jarmark Wielkanocny

Niebawem (6 kwietnia) weźmiemy udział w corocznym Jarmarku Walbachowskim. Będziemy na nim sprzedawać dekoracje na zbliżające się święta. Prosimy, więc uczniów klas 1-8 o wykonanie i dostarczenie co najmniej jednej ozdoby wielkanocnej. Mile widziane będą palmy, stroiki, pisanki itp. Osoby, które wspomogą nas w tej akcji, mogą liczyć na dodatkowe punkty z zachowania i oceny z plastyki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na naszą szkołę, więc bez wątpienia warto zaangażować się w to wydarzenie. Piękne, własnoręcznie wykonane dzieła prosimy dostarczać do pani Iwony Kwiatkowskiej.

Liczymy również na obecność uczniów i ich rodziców podczas jarmarku. Będzie to wspaniała okazja do zakupienia niepowtarzalnych dekoracji świątecznych, które pięknie ozdobią domy w tym szczególnym czasie.

 

Koło artystyczne już wykonuje prace, czego dowodem są zdjęcia zamieszczone na naszej stronie.

GALERIA

Informacje o stylach uczenia się

Szanowni Rodzice,

W nawiązaniu do otrzymanych przez Państwa  w trakcie zebrania wyników testów uczniów kl. IV- VIII umieszczamy informacje o preferowanych STYLACH UCZENIA oraz teorii INTELIGENCJI WIELORAKICH. Zachęcamy do lektury i analizy, w jaki sposób wzmacniać mocne strony Państwa dzieci oraz wspomagać ich w wyborze metod uczenia się, które będą dla nich najefektywniejsze.

Dokumenty znajdują się w zakładce INFORMACJE --> ROZPORZĄDZENIA.

 

Zebranie z rodzicami

Dnia 18.03.2019 (poniedziałek) o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Seminarium programowania

6 marca troje naszych uczniów uczestniczyło w seminarium programistycznym „Otwockie Baltie” . Gościem honorowym spotkania był dr Bohumir Soukup – czeski programista, autor wielu narzędzi do programowania (w tym języka programowania Baltie), człowiek uznany przez gazetę Business World za jednego z najlepszych informatyków na świecie. Seminarium było bardzo ciekawym spotkaniem ze światem informatyki.

GALERIA

 

Informatory Edukacyjne

Rodzice Ósmoklasistów,

Uczniom zostały przekazane Powiatowe Informatory Edukacyjne, zawierające opisy szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wsparcia dzieci w dokonaniu dobrego wyboru .  

 

Pisanka Wielkanocna

Praca na pochwałę:
Wykonaj Osterei, czyli pisankę wielkanocną z barwami lub symbolami Niemiec np. cekinami, farbami włóczką i itp. Umieść na górze sznureczek do zawieszenia.
Praca przeznaczona dla uczniów klas I-VIII
Prace proszę przekazywać do p. Grzybowskiej do 29 marca (tylko we wtorki i piątki).

Przykładowe Osterrei ucznia klasy VII Leona:

GALERIA

BRAWO!

Konkurs "100 lat - moja mała Ojczyzna"

Drodzy Rodzice

 

Do dnia 14 marca 2019 r. uczniowie z klas I-VI mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji „100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Temat konkursu „100 lat – moja mała Ojczyzna”.

Zadaniem dzieci jest przedstawienie w ciekawy sposób walorów czy obiektów historycznych swojej miejscowości w formie plastycznej.

Ważnym, centralnym punktem pracy powinno być godło Polski. Chętni do udziału w/w konkursie mogą się jeszcze zgłaszać do p. katechetki.

 

 

W dniu 25 marca 2019 r. odbędzie się w naszej szkole po raz kolejny: Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II, której organizatorem jest OLIMPUS. Zgłosiło się 7 uczniów z kl. IV-VI. Koszt udziału 9 zł.

 

Konkurs "Warszawska Syrenka"

14 marca (czwartek) odbędą się szkolne elminacje w ramach 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

22 marca (piątek) reprezentanci naszej szkoły wezmą udział w eliminacjach gminnych w siedzibie MGOK w Karczewie ul. Widok.

Ostatni dzień Karnawału!

Na przerwach bawiliśmy się tak:

GALERIA

Konkursy z języka angielskiego!

Szanowni Rodzice,

W najbliższym czasie uczniowie klas IV-VIII będą mogli wziąć udział w dwóch konkursach z języka angielskiego.

- Dla uczniów  klas VII i VII – I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego 2018 / 2019 organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku i Starostwo Powiatowe
w Otwocku  - termin zgłoszeń do 8 marca, termin etapu szkolnego 14 marca godz. 10:00.

- Dla uczniów klas IV-VIII  - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PANDA. Termin zgłoszeń do 08 marca, termin konkursu 3 kwietnia , koszt udziału -  9 zł.

Informacje na temat tych konkursów już przekazałam w klasach, jednak, jeśli ktoś jeszcze byłby zainteresowany proszę się zgłosić do mnie do dnia 07 marca.

Z poważaniem

Małgorzata Kuk

 

Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dnia 01.03.2019 odbył się uroczysty apel z okazji "Dnia Żołnierzy Wyklętych"

GALERIA

Wyjazd do teatru

W środę 27 lutego klasy II, IV i V były w teatrze Rampa na przedstawieniu pt. „Tajemniczy ogród”.

GALERIA

 

Wyjazd do muzeum

Przed feriami w piątek 25 lutego klasa siódma i ósma wyjechała na lekcje do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Obejrzeliśmy trójwymiarowy film o „Warszawie – mieście ruin” oddający grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej.

Weszliśmy do muzeum i od razu można było poczuć powiew historii, tej z 1944 roku. Tysiące autentycznych przedmiotów zachowanych z tamtego czasu, utwory muzyczne z okresu powstańczego, nierówna kostka brukowa odtwarzająca ulice dawnej Warszawy, samolot odtworzony w skali 1:1, zdjęcia dotyczące okupacji niemieckiej i stalinowskiej, broń, mundury, opaski powstańcze, maszyny drukarskie, a wszystko w takt rytmu wybijającego przez ludzkie serce.

Niezapomnianym przeżyciem było przejście kanałem w ciemności. Mam nadzieję, że wrażenia pozostaną długo w pamięci. Nigdy nie zapomnimy naszych bohaterów i ich walki oraz brutalnej prawdy gdyż ,, ludzie ludziom zgotowali ten los...”

 

VIII edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia

Nasza szkoła przystąpiła do Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia organizowanego w ramcha realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" Dnia 21.02 klasa III robiła zdrowe sałatki.

GALERIA

Warsztaty pierwszej pomocy

Dnia 26.02 klasa III wzięła udział w warsztatach związanych z udzieleniem pierwszej pomocy.

GALERIA

"Droga do wolności..."

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbył się pokaz historyczny "Droga do wolności. Losy Rzeczypospolitej w latach 1772-1921"

GALERIA

Ciekawa lekcja biologii!

Dnia 12 lutego uczniowie klasy VII brali udział w zajęciach praktycznych.Wykonali sekcję serca świni preparując zastawki i główne naczynia krwionośne.

GALERIA

UWAGA!

Szkolna dyskoteka, która miała odbyć się dnia 14.02.2019 odbędzie się w dniu 21.02.2019!!

 

Konkurs ,, POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI,,

 

 

   11 stycznia 2019roku w Dyrekcji  Mazowieckiego Parku Krajobrazowego    w Otwocku odbył się         III etap – Parkowego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego ,,POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI,,. W wyniku wcześniejszych eliminacji wewnątrzszkolnych, wyłoniono reprezentacje szkoły, uczniów   : Oliwię Popis, Sylwię Chilińską, Maksymiliana Kuchta, Bartłomieja Kucharskiego. Uczniowie dzielnie się spisali, zajęli trzecie miejsce. Było to dla nich niesamowite przeżycie i możliwość sprawdzenia  wiadomości z zakresu biologii, geografii oraz wiedzy przyrodniczej z regionu, w którym mieszkają. W nagrodę otrzymali: dyplomy, atlasy, kalendarze, z których będą na co dzień korzystać.


GALERIA

 

 

UWAGA!

Szanowni Rodzice,

Dyrektor i Grono Pedagogiczne  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim zaprasza na drugie w tym roku szkolnym spotkanie ze specjalistą z Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog”, które odbędzie się przy okazji najbliższego zebrania, tj. 21.01.2019r. o godz. 18.00.

Temat spotkania: Eliminowanie agresji. Dlaczego dzieci są agresywne? Przewidywany czas spotkania to 45 minut.

 

WIECZÓR Z KOLĘDĄ

 

   Dnia 11.01.2019r. w naszej placówce miał miejsce  coroczny „Wieczór z Kolędą” . Uczniowie klas I-VIII wykonywali kolędy i pastorałki, nie zapominając przy tym o ich historii oraz  recytowali wiersze o tematyce bożenarodzeniowej . Nie zabrakło także wspólnego  kolędowania. Spotkanie uświetnił występ ludowego zespołu „Sołtysi”. Była to kolejna okazja do integracji społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim .

 


GALERIA

 


Szła kolęda w noc grudniową, pukała do drzwi

i wołała, żeby ludzie do stajenki szli…”

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim serdecznie zapraszają na „Wieczór z Kolędą”, który odbędzie się    11 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej  naszej placówki.

 

UWAGA!

Dnia 21.12.2018 (piątek) zajęcia dydaktyczne są skrócone i odbywają się do godziny 12.30.

Jasełka odbędą się o godzinie 10.00

 

Gminny Konkurs Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii

Już po raz piętnasty uczniowie z naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii, który odbył się 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1. Sześć uczennic z kl. V w składzie: Nikola Chojecka, Anastazja Floriańczyk, Zofia Floriańczyk, Zofia Frelko, Zofia Grudzień i Julita Szeląg wyśpiewały II miejsce piosenką pt.:”Słowiański Papież”.

Dziewczynki pięknie się prezentowały dzięki strojom, które zorganizowała mama Nastki i Zosi p. Katarzyna Floriańczyk. Bardzo dziękujemy mamie i gratulujemy dziewczynkom.

GALERIA

 

„Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”.

 

Klasę 4 zaproszono do wzięcia udziału w projekcie p.t. „Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”. Jest to projekt realizowany przez księgarnię Baja Book w ramach programu Partnerstwo dla książki i współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on na celu promocję małych księgarń kameralnych oraz promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

7 listopada klasa 4 podjęła wyzwanie i wkroczyła w tajemniczy świat zagadek. Uczniowie musieli rozwiązać wiele łamigłówek. Świetnie sobie z nimi poradzili dzięki logicznemu myśleniu i spostrzegawczości. Sukcesu by jednak nie odnieśli, gdyby nie współpracowali ze sobą i nie słuchali siebie nawzajem. Każdy miał szansę się wykazać i wspomóc grupę w osiągnięciu celu. Czwartoklasiści byli zachwyceni taką formą zabawy i spędzenia wspólnie czasu. Miłym akcentem były również nagrody, jakie dzieci otrzymały za swój trud.

Jakby mało było tajemnic, zagadek, to jeszcze w Graj Cafe uczniowie stanęli przed nie lada dylematem, co zamówić;) Pysznych ciast, lodów i czekolad było „do wyboru, do koloru”. Podjadając pyszności, uczniowie grali i rozmawiali. Tego typu wyjścia bardzo łączą klasę, znikają niechęci i podziały. Klasa 4 wszystkim bardzo gorąco poleca „Księgarnię zagadek”.

GALERIA

 

 

 

 

Zajęcia terenowe - profil glebowy

   Uczniowie klasy siódmej na lekcji geografii uczestniczyli w zajęciach terenowych. Celem  zajęć było wykopanie odkrywki i pobranie próbek ziemi do wykonania profilu glebowego. Chłopcy wykazali się sprawnością fizyczną, było dużo zabawy i śmiechu.  Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z rodzajami gleb na terenie Otwocka Wielkiego. Teraz czekamy na ekspozycje prac.

GALERIA

Zapraszamy na "Wieczór pieśni patriotycznej"

9 listopada godzina 18.00

PLAKAT

 

Dzień Niepodległej!

9.11.18r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległej. Wszystkim Rodzicom bardzo dziekujemy za piękne, odświętne stroje!

Zapraszamy do naszej galerii:

GALERIA

Święto Patrona Szkoły

 

   Dnia 22 października 2018 r. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II nasza szkoła obchodziła po raz kolejny Święto Patrona Szkoły. W uroczystej Mszy św. uczestniczyli uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Na zakończenie uroczystości, w szkole uczniowie z kl. IV-VIII pod przewodnictwem p. E. Rechnio i p. katechetki zaprezentowali uroczystą akademię pt.: „Dla Polski i świata”.

 

   W ramach obchodów „Święta Patrona Szkoły” zorganizowano konkurs wiedzy i dwa konkursy plastyczne. Tematem konkursów były „Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”.

W konkursie wiedzy I miejsce ex aequo zdobyli uczniowie z kl. VI i VII, II miejsce uczniowie kl. VIII, a III miejsce uczniowie kl. V.

W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie z klas I-IV. Komisja przyznała 9 pierwszych miejsc i 8 wyróżnień.

W konkursie na „plakat klasowy” wzięło udział 6 klas (III-VIII). Wszystkie prace zostały nagrodzone wyróżnieniem. Zwycięzcy konkursów otrzymali cenne nagrody książkowe i słodycze. Uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

Zebranie z rodzicami

Dnia 29.10.2018 (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami.


Ślubowanie klas pierwszych

 

   W dniu 12 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowania na ucznia. Najpierw jednak z gościnnym udziałem klasy II zaprezentowali program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły p. Grażyna Marczak. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem  uroczystości były wspólne fotografie oraz dyplomy i upominki, które otrzymali uczniowie.

   Wszystkim pierwszoklasistom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim życzymy sukcesów w nauce oraz bardzo dobrych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

GALERIA

 

22.10.2018 (poniedziałek)


W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Dzień ten rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 8.00 w Kościele w Otwocku Wielkim. Po powrocie do szkoły odbędzie się uroczysta akademia i konkurs wiedzy - Pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. 
Obowiązuje strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. 
Świetlica pracuje normalnie jak każdego dnia. 


XVIII Ogólnopolska

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

   Dnia 11 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły z klas IV-VIII, wychowawcy klas, p. dyrektor, ks. proboszcz, rodzice i p. katechetka wzięli udział spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Była to już XVIII Pielgrzymka, która zgromadziła ponad 14 tyś. uczniów ze szkół im. Jana Pawła II z ok 300 placówek, jak również z Białorusi.

   Wspólnie dziękowaliśmy za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przed 40 laty jak również za 100-lecie odzyskania niepodległości. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego "Promieniowanie Ojcostwa".

   Uroczystej Mszy św. na wałach przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki - osobisty sekretarz Ojca Świętego, świadek życia papieża z Polski. Dla wielu młodych Jan Paweł II to postać historyczna, którą wciąż poznają. "Chciał występować na scenie, ale od Boga dostał powołanie. Był kochającym człowiekiem, myślał o innych, starał się ich zrozumieć. Bardzo dobrze reprezentował nasz kraj i był patriotą. Mówił, że nie trzeba się poddawać ani w nauce, ani w dążeniu do celu, w niczym, bo w ten sposób tworzy się siebie i swoją Ojczyznę”.

   Po Mszy św. jak co roku udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, by pokłonić się naszej Królowej i prosić o dalszą opiekę. Uczestnicy pielgrzymki wypuścili ponad 300 balonów, jako znak uniesienia ich serc do nieba. Do balonów dołączone były słowa skierowane do Patrona - Świętego Jana Pawła II.

 

GALERIA

 

Pajacyk XXL

   30 września uczniowie , rodzice i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Świata w pomaganiu - "Pajacyk XXL". Na stadionie Mazura Karczew przez minutę ok. 2600 osób robiło pajacyki.

   Celem tej akcji charytatywnej było zebranie pieniędzy na pomoc dla rodzeństwa z Zabieżek, które w wypadku straciło rodziców oraz pobicie rekordu Guinessa.

   Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy!

  GALERIA

 
 

 

Klauzula informacyjna:


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informujemy, iż:

1. Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Otwocku Wielkim.

2. Od 25 maja 2018 r. będzie możliwość skontaktowania się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) w Urzędzie Miejskim    w Karczewie  poprzez adres e mail: iodo@karczew.pl telefonicznie pod numerem: 22 780 65 16, wew. 123 lub wysyłając zapytanie na powyższe dane adresowe Urzędu Miejskiego w Karczewie.

3. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, zgodnie  z art. 6 pkt. 1 lit. e RODO i będzie się odbywać szczególnie w celu  sporządzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej iopiekuńczej w oparciu o: ustawę z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198 z późn. zm.); ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.); rozporządzenie Ministra edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach; ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2159 z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania).

4. W związku z przetwarzaniem danych w celach wskazanych powyżej, Pani/Pana dane osobowe  mogą być udostępnione innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców. Odbiorcami danych mogą być:
a) podmioty upoważnione do odbioru Twoich danych osobowych
na podstawie odpowiednich przepisów prawa;
b) podmioty, które przetwarzają Twoje dane osobowe w imieniu Administratora, na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. podmioty przetwarzające).

5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

6. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzana przez okres niezbędny do realizacji odpowiedniego celu przetwarzania wskazanego w pkt 3, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa.

7. W związku z przetwarzaniem przez Administratora danych przysługuje Pani/Panu:
a) prawo dostępu do treści danych, na podstawie art. 15 Rozporządzenia;
b) prawo do sprostowania danych, na podstawie art. 16 Rozporządzenia;
c) prawo do usunięcia danych, na podstawie art. 17 Rozporządzenia;
d)prawo do ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18 Rozporządzenia;
e) prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, na podstawie art. 21 Rozporządzenia. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy przywołanego wyżej rozporządzenia z dnia 27 kwietnia 2016 r..

8. W przypadku, w którym przetwarzanie Pani/Pana danych odbywa się na podstawie zgody (tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.

10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem realizacji obowiązku nauki. Przy czym podanie danych jest:
a) obowiązkowe, jeżeli zostało to określone w przepisach prawa;
b)dobrowolne, jeżeli odbywa się na podstawie Pani/Pana zgody lub ma
na celu zawarcie umowy. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwość realizacji czynności urzędowych lub nie zawarcie umowy.

11. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

 

PIKNIK   RODZINNY

GALERIA

 

 

 

 

ZWIERZĘTA  EGZOTYCZNE

10  maja  w  naszej  szkole  odbyła  się  "żywa  lekcja  przyrody". Zaprezentowane  zostały  różne  zwierzęta  egzotyczne tj.:pająki,owady  i  inne  bezkręgowce. Dzieci  z  dużym  zainteresowaniem  odlądały  przywiezione  okazy  i  słuchały  ciekawych  opowieści  opiekuna  tych  zwierząt.

 

GALERIA

 

NAUKOWY SHOW

W poniedziałek 07 maja odbyła się w naszej szkole prezentacja doświadczeń chemicznych. Zajęcia miały formę warsztatów. Poprowadziła je w ramach projektu "Mały Inżynier" pani Zuzanna Bojarska.

galeria

 

MISTRZOSTWA GMINY KARCZEW W PIŁCE NOŻNEJ


Dwudziestego czwartego kwietnia odbyły się Mistrzostwa Gminy Karczew Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W mistrzostwach wzięło udział sześć szkół. Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce a dziewczynki trzecie, zdobywając brązowy medal.

 

WESOŁYCH  ŚWIĄT

Serdeczne  życzenia   pogodnych  Świąt  Wielkanocnych,  smacznego  święconego  jajka  oraz  wielu  radosnych  spotkań  przy   świątecznym  stole 

życzy

Dyrekcja, nauczyciele  i  pracownicy  szkoły.

 

 

 

WĘDRUJĄCA FILHAMONIA    

Dnia 02 lutego naszą szkołę odwiedziła PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA. Przy dźwiękach muzyki do zabawy zaangażowali się wszyscy uczniowie.

GALERIA


DYSKOTEKA  KARNAWAŁOWA

31 stycznia odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Karnawałowa.

GALERIA

 

WIECZÓR KOLĘD


    Piątego stycznia, podobnie jak w ubiegłych latach,  odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie.  Wieczór poprowadził uczeń klasy VI Mateusz Przybysz. Zaśpiewaliśmy razem dziesięć  pięknych i popularnych polskich kolęd m.in.:  Lulajże Jezuniu, Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży.

    Największą atrakcją wieczoru były jednak występy uczniów. Klasa I wykonała w języku angielskim piosenkę świąteczną Jingle Bells; Klasa II zaprezentowała układ taneczny do pastorałki Aniołki. Trzecioklasiści przypomnieli  nagrodzoną w ubiegłym roku szkolnym na Gminnym Konkursie Kolęd pastorałkę do Do Stajenki;  Uczniowie klas IV i VII zaśpiewali  w językach niemieckim, angielskim
 i polskim  Cichą Noc. Klasa V wykonała kolędę Z Narodzenia Pana.  Zespół uczniów z klasy VI zaśpiewał znaną piosenkę świąteczną Jest Taki Dzień, a uczennice klasy VII – Oliwia Chojecka i Julia Kryglicka wykonały nagrodzony na Konkursie Świętej Cecylii nastrojowy utwór Mario, Czy Ty Wiesz. Nie zabrakło również występów solowych –  Martyna Daniel  z klasy III zaśpiewała  Gdy Śliczna Panna, a  Mikołaj Bezak z klasy VII zagrał na skrzypcach Dzisiaj w Betlejem i Gdy się Chrystus Rodzi

   Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę Bóg się Rodzi, której tytuł stanowił myśl przewodnią  wieczoru.

 

 

 


GALERIA


JASEŁKA 2017


22 grudnia  2017r.  uczniowie  klasy  IV , V  i  VI  przedstawili  jasełka  pt.:  "Nie  było  miejsca  dla  ciebie . . .". 

Po  przedstawieniu uczniowie,  nauczyciele,  pracownicy  szkoły  i  przybyli  goście  podzielili  się  opłatkiem  i  złożyli  sobie  życzenia  świąteczne.

GALERIA

 

PERYGRYNACJA  MATKI  BOŻEJ 

     Przez wieki lud Boży Polski odwiedzał Matkę Bożą w Jasnogórskim Sanktuarium. Od kilkudziesięciu lat Matka Boża postanowiła nawiedzać wioski i miasta naszej Ojczyzny w kopii Jej cudownego obrazu. I tak dnia 23 listopada 2017 r. do parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej przyjechała w odwiedziny Matka Boża Jasnogórska w kopii Swojego Obrazu. Odwiedziny Matki Bożej poprzedziły czterodniowe rekolekcje, które poprowadził ojciec Krzysztof i w których uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. Spotkanie z Maryją wszystkich dzieci  dwóch szkół z terenu parafii odbyło się 24 listopada na Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci przyniosły w darze swoje czyste serca jak również prośby i podziękowania, które złożyły do wystawionej stągwi. Na zakończenie w dowód wdzięczności za peregrynację Obrazu Matki Bożej, uczennice z kl. VII pięknie zaśpiewały pieśń pt. "Mario, czy już wiesz"?

GALERIA

 

JESIENNE   INSPIRACJE

17  listopada  2017r.  uczennice  klasy  IV  i  V,  wraz  z  opiekunem  Anną  Deczewską,  wykonały prace  plastyczne,  które  można  podziwiać  na  korytarzu  naszej  szkoły  (w łączniku).

GALERIA

 

WARSZAWA - ZAMEK  KRÓLEWSKI

Dnia 3  listopada 2017 roku uczniowie klas IV -VII wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd  rozpoczęliśmy  od  spaceru  po  Starym  Mieście.  Pani  Magdalena  Mazek  zapoznała  dzieci  z  krótką  historią  zabytków  Starego  Miasta . Następnie  udaliśmy  się  do  Zamku  Królewskiego,  w  którym  przewodnik  przedstawił  dzieciom  historię  Zamku.

GALERIA


SADZIMY   DRZEWO

26  października  uczniowie naszej  szkoły  posadzili  małe drzewko - grab.  Otrzymało  ono  imię  "Zygmunta  Starego"  na  cześć  króla ,  który  nadał  prawa  miejskie  miastu  Karczew  470 lat  temu.

GALERIA

 

GMINNE ZAWODY SPORTOWE W KOSZYKÓWKĘ

    W dniu 25.10.2017r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbyły się gminne zawody sportowe w koszykówce dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w tych zawodach. 10 dziewcząt i 10 chłopców rywalizowało w 4 meczach. Po ciężkich zmaganiach i zaciętej rywalizacji udało nam się wygrać dwa spotkania między innymi ze Szkołą Podstawową w Glinkach i Sobiekursku, ulegliśmy niestety dwóm drużynom z Karczewa - Szkole Podstawowej nr.1 i Szkole Podstawowej nr. 2. W łącznej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tak wysokiej wygranej serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

galeria

 

ŚWIĘTO  SZKOŁY


      W dniu 20 października b.r. obchodziliśmy po raz kolejny Święto Patrona Szkoły. Uroczystości nasze rozpoczęliśmy wspólną dziękczynną Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Otwocku Wielkim. Po Mszy św. odbył się w szkole konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II – naszym Patronie.

     Uczniowie z klas I-VII walczyli w dwóch kategoriach: I kat. to uczniowie z klas I-III, a II kat. to uczniowie z kl. IV-VI. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą, o czym świadczy fakt, iż dwie klasy II i III zajęły pierwsze miejsca nie tracąc żadnego punktu, a kl. I zdobyła II miejsce tracąc tylko jeden punkt.

     W II kat. najlepszą okazała się kl. VI zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła kl. IV, a III miejsce ex aequo kl. V i VII. Uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

 

 

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

   Święto  oświaty i szkolnictwa wyższego w tym roku szkolnym wypadło w sobotę dlatego Samorząd Uczniowski naszej szkoły podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie w dniu 13.10.2017r. uroczystym apelem oraz własnoręcznie wykonanymi pięknymi kwiatami. Podczas apelu nie zabrakło dobrego humoru oraz mnóstwa ciepłych życzeń. Największą niespodzianką tej uroczystości było jednak wykonanie piosenki przez jednego z uczniów klasy siódmej Wojciecha Floriańczyka utworu ze specjalną dedykacją dla pani dyrektor. Bardzo miłym akcentem uroczystość zakończyły również uczennice z klasy VII wykonując piosenkę pt. „ Przepraszamy Was za wszystko”.

 

GALERIA

 

WYCIECZKA  DO  WILANOWA

                Dnia 11 października 2017 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Wilanowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po królewskich parkach. Pierwszy z nich prezentuje styl ogrodu francuskiego, a drugi  styl ogrodu angielskiego.

              Zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III., w którym odbyła się lekcja pt. „Z wizytą u króla”. Dzieci wykazały duże zainteresowanie historią i codziennym życiem w dawnych czasach. Bardzo aktywnie brały udział w zajęciach udzielając odpowiedzi na pytania i dopytując  o fakty, które wywołały u nich duże zainteresowanie.

Pełni wrażeń i bogatsi o zdobytą wiedzę wróciliśmy do szkoły.

GALERIA

 

 

ŚLUBOWANIE  KL. I


 Dnia 10 października odbyło sie w naszej szkole uroczyste ślubowanie klasy I. Pani Dyrektor pasowała na uczniów 13 dzieci. Nasi nowi uczniowe złożyli przysięgę na sztandar szkoły, tym samym powiekszając naszą szkolną wspólnotę.

 

GALERIA

 

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Już po raz kolejny dn. 4.10.2017 r. uczniowie z naszej szkoły, wychowawcy, p. katechetka i ks. proboszcz uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Idziemy naprzód z nadzieją”. W tym roku w modlitwie na Jasnej Górze uczestniczyło ok. 14 tys. uczniów z ok. 350 szkół noszących imię Jana Pawła II.

    Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Dziękowaliśmy Bogu za 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej  Częstochowskiej, 140 lat objawień Matki Bożej   w Gietrzwałdzie i 100-lecie Objawień Fatimskich.

    Pod koniec Mszy Świętej uczestnicy pielgrzymki zawierzyli swoje życie w Akcie Zawierzenia Matce Bożej. Następnie został odczytany list do Ojca Świętego Franciszka w dniu Jego imienin. Ks. biskup poświęcił także pamiątkowe różańce z napisem „Jezu ufam Tobie”. Przed Eucharystią został odmówiony różaniec.

GALERIA

                 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

                  4 września bieżącego roku kolejny pierwszy dzwonek zabrzmiał w uszach uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim. Radosne spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacyjnym wypoczynku rozpoczęła o godz. 10.30 msza św. w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Otwocku Wielkim. O godz. 12.00 odbyła się gminna INAUGURACJA ROKU SZKOLNGO 2017/2018, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta i gminy Karczew z burmistrzem Władysławem Dariuszem Łokietkiem na czele. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor Grażyna Marczak swoim pięknym przemówieniem oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Z zaproszonych gości głos zabrali również burmistrz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie P. Danuta Trzaskowska, którzy w związku z wchodzącą w życie reformą edukacji życzyli wszystkim zapału do pracy oraz sukcesów, cierpliwości i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy.

                  Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. Był taki wrzesień…

                   Wrzesień 1939 roku został na stałe wpisany do kalendarza jako data kolejnej, męczeńskiej śmierci Polski. W 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie naszej szkoły podczas apelu uczcili pamięć wszystkich walczących i poległych w czasie wojny przypominając, że to właśnie dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.                            

                  Początek roku szkolnego to szczególny i wyjątkowy dzień dla uczniów klas I. W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęło  uczniów a wychowawstwo w klasie I powierzone zostało Pani Krystynie Knyszewskiej. Pierwszego dnia najmłodsi uczniowie poznali budynek szkoły oraz rozmieszczenie sal lekcyjnych, a także odbyli pierwsze spotkanie z wychowawcą oraz swoimi nowymi koleżankami i kolegami, podczas którego poznali najważniejsze postanowienia Statutu Szkoły. Podobnie jak pozostali uczniowie, otrzymali informację nt. planu lekcji oraz organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Wychowawcy klas także przypomnieli swoim podopiecznym i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

 

W tym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom odkrywania nowych pasji

i pielęgnowania tych już odkrytych,

a pedagogom spokoju i zapału do pracy !

 


 

GALERIA

 
 

Uroczyste  zakończenie  roku  szkolnego  2016/2017

 

GALERIA


 

NOC  BIBLIOTEK


    Sobotni wieczór, 3 czerwca grupa uczniów klas O – II - pod opieką p. Anny Trzaskowskiej, spędziła w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Karczewie.  To niezwykłe wydarzenie - Wieczór w bibliotece, było związane z ogólnopolską akcją "Noc bibliotek". Od godziny 18.00 – 21.00  proponowano dzieciom wiele  atrakcji: głośne czytanie na ekranie ,zabawy na dywanie, doświadczenia i eksperymenty naukowe, film familijny pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. W czasie seansu filmowego mali uczestnicy chrupali popcorn, a na dobranoc otrzymali "małe co nieco".                                                                                                

  Ten szczególny wieczór  był okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do promowania Biblioteki i czytelnictwa wśród młodych ludzi.                                                                                                                                                                                                    

 

GALERIA

P o d z i ę k o w a n i e

Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Otwocku Wielkim składa  podziękowania sponsorom „Pikniku Rodzinnego 2017r” zorganizowanego w dniu 28.05.2017r na terenie placówki:
1.    Panu Grzegorzowi Sasinowi
2.    Sztuka Mięsa Food Expres – Jacek Piwowarczyk
3.    Marian Teperek Wyroby Garmażeryjne
4.    Pani Małgorzacie Jankowskiej
5.    P. Katarzynie i Marcinowi Łapotom
Bardzo  serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za okazaną pomoc, wsparcie finansowe i życzliwość w organizacji „Pikniku Rodzinnego 2017r”.
Dziękuję wszystkim Pracownikom za zaangażowanie  i ogromny wkład pracy.

                                                                   Grażyna Marczak  - dyrektor ZSP w Otwocku Wielkim

 

MAM  TALENT

GALERIA


MOJA  MAŁA  OJCZYZNA


1.   Laureatki Konkursu Wiedzy o Mieście i Gminie Karczew „Moja Mała Ojczyzna” : Klaudia Tobiasz, Oliwia Chojecka, Oliwia Popis

 

GALERIA

 

3 Maja  w  Karczewie

W  całej  Polsce  odbywały  się  uroczystosci  z  okazji  226 rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3 Maja.

Jak  co  roku,  poczet  sztandarowy  naszej  szkoły  również  w  nich  uczestniczył.

 

GALERIA

 

 

3  MAJA

28 maja  odbył  się  w  naszej  szkole  apel  upamiętniający  rocznicę  uchwalenia

Konstytucji  3  Maja.


GALERIA