Dziś jest: 21.02.2019     Godzina:
 
 
przedszkole szkoła

Aktualności

UWAGA!

Szkolna dyskoteka, która miała odbyć się dnia 14.02.2019 odbędzie się w dniu 21.02.2019!!

Konkurs ,, POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI,,

 

 

   11 stycznia 2019roku w Dyrekcji  Mazowieckiego Parku Krajobrazowego    w Otwocku odbył się         III etap – Parkowego Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego ,,POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI,,. W wyniku wcześniejszych eliminacji wewnątrzszkolnych, wyłoniono reprezentacje szkoły, uczniów   : Oliwię Popis, Sylwię Chilińską, Maksymiliana Kuchta, Bartłomieja Kucharskiego. Uczniowie dzielnie się spisali, zajęli trzecie miejsce. Było to dla nich niesamowite przeżycie i możliwość sprawdzenia  wiadomości z zakresu biologii, geografii oraz wiedzy przyrodniczej z regionu, w którym mieszkają. W nagrodę otrzymali: dyplomy, atlasy, kalendarze, z których będą na co dzień korzystać.


GALERIA

 

 

UWAGA!

Szanowni Rodzice,

Dyrektor i Grono Pedagogiczne  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim zaprasza na drugie w tym roku szkolnym spotkanie ze specjalistą z Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog”, które odbędzie się przy okazji najbliższego zebrania, tj. 21.01.2019r. o godz. 18.00.

Temat spotkania: Eliminowanie agresji. Dlaczego dzieci są agresywne? Przewidywany czas spotkania to 45 minut.

 

 

„Szła kolęda w noc grudniową, pukała do drzwi

i wołała, żeby ludzie do stajenki szli…”

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim serdecznie zapraszają na „Wieczór z Kolędą”, który odbędzie się    11 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej  naszej placówki.

 

UWAGA!

Dnia 21.12.2018 (piątek) zajęcia dydaktyczne są skrócone i odbywają się do godziny 12.30.

Jasełka odbędą się o godzinie 10.00

 

Gminny Konkurs Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii

Już po raz piętnasty uczniowie z naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii, który odbył się 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1. Sześć uczennic z kl. V w składzie: Nikola Chojecka, Anastazja Floriańczyk, Zofia Floriańczyk, Zofia Frelko, Zofia Grudzień i Julita Szeląg wyśpiewały II miejsce piosenką pt.:”Słowiański Papież”.

Dziewczynki pięknie się prezentowały dzięki strojom, które zorganizowała mama Nastki i Zosi p. Katarzyna Floriańczyk. Bardzo dziękujemy mamie i gratulujemy dziewczynkom.

GALERIA

 

„Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”.

 

Klasę 4 zaproszono do wzięcia udziału w projekcie p.t. „Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”. Jest to projekt realizowany przez księgarnię Baja Book w ramach programu Partnerstwo dla książki i współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on na celu promocję małych księgarń kameralnych oraz promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

7 listopada klasa 4 podjęła wyzwanie i wkroczyła w tajemniczy świat zagadek. Uczniowie musieli rozwiązać wiele łamigłówek. Świetnie sobie z nimi poradzili dzięki logicznemu myśleniu i spostrzegawczości. Sukcesu by jednak nie odnieśli, gdyby nie współpracowali ze sobą i nie słuchali siebie nawzajem. Każdy miał szansę się wykazać i wspomóc grupę w osiągnięciu celu. Czwartoklasiści byli zachwyceni taką formą zabawy i spędzenia wspólnie czasu. Miłym akcentem były również nagrody, jakie dzieci otrzymały za swój trud.

Jakby mało było tajemnic, zagadek, to jeszcze w Graj Cafe uczniowie stanęli przed nie lada dylematem, co zamówić;) Pysznych ciast, lodów i czekolad było „do wyboru, do koloru”. Podjadając pyszności, uczniowie grali i rozmawiali. Tego typu wyjścia bardzo łączą klasę, znikają niechęci i podziały. Klasa 4 wszystkim bardzo gorąco poleca „Księgarnię zagadek”.

GALERIA

 

 

 

 

Zajęcia terenowe - profil glebowy

   Uczniowie klasy siódmej na lekcji geografii uczestniczyli w zajęciach terenowych. Celem  zajęć było wykopanie odkrywki i pobranie próbek ziemi do wykonania profilu glebowego. Chłopcy wykazali się sprawnością fizyczną, było dużo zabawy i śmiechu.  Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z rodzajami gleb na terenie Otwocka Wielkiego. Teraz czekamy na ekspozycje prac.

GALERIA

Zapraszamy na "Wieczór pieśni patriotycznej"

9 listopada godzina 18.00

PLAKAT

 

Dzień Niepodległej!

9.11.18r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległej. Wszystkim Rodzicom bardzo dziekujemy za piękne, odświętne stroje!

Zapraszamy do naszej galerii:

GALERIA

Święto Patrona Szkoły

 

   Dnia 22 października 2018 r. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II nasza szkoła obchodziła po raz kolejny Święto Patrona Szkoły. W uroczystej Mszy św. uczestniczyli uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Na zakończenie uroczystości, w szkole uczniowie z kl. IV-VIII pod przewodnictwem p. E. Rechnio i p. katechetki zaprezentowali uroczystą akademię pt.: „Dla Polski i świata”.

 

   W ramach obchodów „Święta Patrona Szkoły” zorganizowano konkurs wiedzy i dwa konkursy plastyczne. Tematem konkursów były „Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”.

W konkursie wiedzy I miejsce ex aequo zdobyli uczniowie z kl. VI i VII, II miejsce uczniowie kl. VIII, a III miejsce uczniowie kl. V.

W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie z klas I-IV. Komisja przyznała 9 pierwszych miejsc i 8 wyróżnień.

W konkursie na „plakat klasowy” wzięło udział 6 klas (III-VIII). Wszystkie prace zostały nagrodzone wyróżnieniem. Zwycięzcy konkursów otrzymali cenne nagrody książkowe i słodycze. Uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

Zebranie z rodzicami

Dnia 29.10.2018 (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami.


Ślubowanie klas pierwszych

 

   W dniu 12 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowania na ucznia. Najpierw jednak z gościnnym udziałem klasy II zaprezentowali program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły p. Grażyna Marczak. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem  uroczystości były wspólne fotografie oraz dyplomy i upominki, które otrzymali uczniowie.

   Wszystkim pierwszoklasistom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim życzymy sukcesów w nauce oraz bardzo dobrych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

GALERIA

 

22.10.2018 (poniedziałek)


W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Dzień ten rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 8.00 w Kościele w Otwocku Wielkim. Po powrocie do szkoły odbędzie się uroczysta akademia i konkurs wiedzy - Pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. 
Obowiązuje strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. 
Świetlica pracuje normalnie jak każdego dnia. 


XVIII Ogólnopolska

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

   Dnia 11 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły z klas IV-VIII, wychowawcy klas, p. dyrektor, ks. proboszcz, rodzice i p. katechetka wzięli udział spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Była to już XVIII Pielgrzymka, która zgromadziła ponad 14 tyś. uczniów ze szkół im. Jana Pawła II z ok 300 placówek, jak również z Białorusi.

   Wspólnie dziękowaliśmy za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przed 40 laty jak również za 100-lecie odzyskania niepodległości. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego "Promieniowanie Ojcostwa".

   Uroczystej Mszy św. na wałach przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki - osobisty sekretarz Ojca Świętego, świadek życia papieża z Polski. Dla wielu młodych Jan Paweł II to postać historyczna, którą wciąż poznają. "Chciał występować na scenie, ale od Boga dostał powołanie. Był kochającym człowiekiem, myślał o innych, starał się ich zrozumieć. Bardzo dobrze reprezentował nasz kraj i był patriotą. Mówił, że nie trzeba się poddawać ani w nauce, ani w dążeniu do celu, w niczym, bo w ten sposób tworzy się siebie i swoją Ojczyznę”.

   Po Mszy św. jak co roku udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, by pokłonić się naszej Królowej i prosić o dalszą opiekę. Uczestnicy pielgrzymki wypuścili ponad 300 balonów, jako znak uniesienia ich serc do nieba. Do balonów dołączone były słowa skierowane do Patrona - Świętego Jana Pawła II.

 

GALERIA

 

Pajacyk XXL

   30 września uczniowie , rodzice i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Świata w pomaganiu - "Pajacyk XXL". Na stadionie Mazura Karczew przez minutę ok. 2600 osób robiło pajacyki.

   Celem tej akcji charytatywnej było zebranie pieniędzy na pomoc dla rodzeństwa z Zabieżek, które w wypadku straciło rodziców oraz pobicie rekordu Guinessa.

   Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy!

  GALERIA

 
 

 

Klauzula informacyjna:


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informujemy, iż:

1. Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Otwocku Wielkim.

2. Od 25 maja 2018 r. będzie możliwość skontaktowania się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) w Urzędzie Miejskim    w Karczewie  poprzez adres e mail: iodo@karczew.pl telefonicznie pod numerem: 22 780 65 16, wew. 123 lub wysyłając zapytanie na powyższe dane adresowe Urzędu Miejskiego w Karczewie.

3. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, zgodnie  z art. 6 pkt. 1 lit. e RODO i będzie się odbywać szczególnie w celu  sporządzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej iopiekuńczej w oparciu o: ustawę z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198 z późn. zm.); ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.); rozporządzenie Ministra edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach; ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2159 z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania).

4. W związku z przetwarzaniem danych w celach wskazanych powyżej, Pani/Pana dane osobowe  mogą być udostępnione innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców. Odbiorcami danych mogą być:
a) podmioty upoważnione do odbioru Twoich danych osobowych
na podstawie odpowiednich przepisów prawa;
b) podmioty, które przetwarzają Twoje dane osobowe w imieniu Administratora, na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. podmioty przetwarzające).

5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

6. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzana przez okres niezbędny do realizacji odpowiedniego celu przetwarzania wskazanego w pkt 3, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa.

7. W związku z przetwarzaniem przez Administratora danych przysługuje Pani/Panu:
a) prawo dostępu do treści danych, na podstawie art. 15 Rozporządzenia;
b) prawo do sprostowania danych, na podstawie art. 16 Rozporządzenia;
c) prawo do usunięcia danych, na podstawie art. 17 Rozporządzenia;
d)prawo do ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18 Rozporządzenia;
e) prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, na podstawie art. 21 Rozporządzenia. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy przywołanego wyżej rozporządzenia z dnia 27 kwietnia 2016 r..

8. W przypadku, w którym przetwarzanie Pani/Pana danych odbywa się na podstawie zgody (tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.

10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem realizacji obowiązku nauki. Przy czym podanie danych jest:
a) obowiązkowe, jeżeli zostało to określone w przepisach prawa;
b)dobrowolne, jeżeli odbywa się na podstawie Pani/Pana zgody lub ma
na celu zawarcie umowy. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwość realizacji czynności urzędowych lub nie zawarcie umowy.

11. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

 

PIKNIK   RODZINNY

GALERIA

 

 

 

 

ZWIERZĘTA  EGZOTYCZNE

10  maja  w  naszej  szkole  odbyła  się  "żywa  lekcja  przyrody". Zaprezentowane  zostały  różne  zwierzęta  egzotyczne tj.:pająki,owady  i  inne  bezkręgowce. Dzieci  z  dużym  zainteresowaniem  odlądały  przywiezione  okazy  i  słuchały  ciekawych  opowieści  opiekuna  tych  zwierząt.

 

GALERIA

 

NAUKOWY SHOW

W poniedziałek 07 maja odbyła się w naszej szkole prezentacja doświadczeń chemicznych. Zajęcia miały formę warsztatów. Poprowadziła je w ramach projektu "Mały Inżynier" pani Zuzanna Bojarska.

galeria

 

MISTRZOSTWA GMINY KARCZEW W PIŁCE NOŻNEJ


Dwudziestego czwartego kwietnia odbyły się Mistrzostwa Gminy Karczew Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W mistrzostwach wzięło udział sześć szkół. Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce a dziewczynki trzecie, zdobywając brązowy medal.

 

WESOŁYCH  ŚWIĄT

Serdeczne  życzenia   pogodnych  Świąt  Wielkanocnych,  smacznego  święconego  jajka  oraz  wielu  radosnych  spotkań  przy   świątecznym  stole 

życzy

Dyrekcja, nauczyciele  i  pracownicy  szkoły.

 

 

 

WĘDRUJĄCA FILHAMONIA    

Dnia 02 lutego naszą szkołę odwiedziła PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA. Przy dźwiękach muzyki do zabawy zaangażowali się wszyscy uczniowie.

GALERIA


DYSKOTEKA  KARNAWAŁOWA

31 stycznia odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Karnawałowa.

GALERIA

 

WIECZÓR KOLĘD


    Piątego stycznia, podobnie jak w ubiegłych latach,  odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie.  Wieczór poprowadził uczeń klasy VI Mateusz Przybysz. Zaśpiewaliśmy razem dziesięć  pięknych i popularnych polskich kolęd m.in.:  Lulajże Jezuniu, Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży.

    Największą atrakcją wieczoru były jednak występy uczniów. Klasa I wykonała w języku angielskim piosenkę świąteczną Jingle Bells; Klasa II zaprezentowała układ taneczny do pastorałki Aniołki. Trzecioklasiści przypomnieli  nagrodzoną w ubiegłym roku szkolnym na Gminnym Konkursie Kolęd pastorałkę do Do Stajenki;  Uczniowie klas IV i VII zaśpiewali  w językach niemieckim, angielskim
 i polskim  Cichą Noc. Klasa V wykonała kolędę Z Narodzenia Pana.  Zespół uczniów z klasy VI zaśpiewał znaną piosenkę świąteczną Jest Taki Dzień, a uczennice klasy VII – Oliwia Chojecka i Julia Kryglicka wykonały nagrodzony na Konkursie Świętej Cecylii nastrojowy utwór Mario, Czy Ty Wiesz. Nie zabrakło również występów solowych –  Martyna Daniel  z klasy III zaśpiewała  Gdy Śliczna Panna, a  Mikołaj Bezak z klasy VII zagrał na skrzypcach Dzisiaj w Betlejem i Gdy się Chrystus Rodzi

   Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę Bóg się Rodzi, której tytuł stanowił myśl przewodnią  wieczoru.

 

 

 


GALERIA


JASEŁKA 2017


22 grudnia  2017r.  uczniowie  klasy  IV , V  i  VI  przedstawili  jasełka  pt.:  "Nie  było  miejsca  dla  ciebie . . .". 

Po  przedstawieniu uczniowie,  nauczyciele,  pracownicy  szkoły  i  przybyli  goście  podzielili  się  opłatkiem  i  złożyli  sobie  życzenia  świąteczne.

GALERIA

 

PERYGRYNACJA  MATKI  BOŻEJ 

     Przez wieki lud Boży Polski odwiedzał Matkę Bożą w Jasnogórskim Sanktuarium. Od kilkudziesięciu lat Matka Boża postanowiła nawiedzać wioski i miasta naszej Ojczyzny w kopii Jej cudownego obrazu. I tak dnia 23 listopada 2017 r. do parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej przyjechała w odwiedziny Matka Boża Jasnogórska w kopii Swojego Obrazu. Odwiedziny Matki Bożej poprzedziły czterodniowe rekolekcje, które poprowadził ojciec Krzysztof i w których uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. Spotkanie z Maryją wszystkich dzieci  dwóch szkół z terenu parafii odbyło się 24 listopada na Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci przyniosły w darze swoje czyste serca jak również prośby i podziękowania, które złożyły do wystawionej stągwi. Na zakończenie w dowód wdzięczności za peregrynację Obrazu Matki Bożej, uczennice z kl. VII pięknie zaśpiewały pieśń pt. "Mario, czy już wiesz"?

GALERIA

 

JESIENNE   INSPIRACJE

17  listopada  2017r.  uczennice  klasy  IV  i  V,  wraz  z  opiekunem  Anną  Deczewską,  wykonały prace  plastyczne,  które  można  podziwiać  na  korytarzu  naszej  szkoły  (w łączniku).

GALERIA

 

WARSZAWA - ZAMEK  KRÓLEWSKI

Dnia 3  listopada 2017 roku uczniowie klas IV -VII wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd  rozpoczęliśmy  od  spaceru  po  Starym  Mieście.  Pani  Magdalena  Mazek  zapoznała  dzieci  z  krótką  historią  zabytków  Starego  Miasta . Następnie  udaliśmy  się  do  Zamku  Królewskiego,  w  którym  przewodnik  przedstawił  dzieciom  historię  Zamku.

GALERIA


SADZIMY   DRZEWO

26  października  uczniowie naszej  szkoły  posadzili  małe drzewko - grab.  Otrzymało  ono  imię  "Zygmunta  Starego"  na  cześć  króla ,  który  nadał  prawa  miejskie  miastu  Karczew  470 lat  temu.

GALERIA

 

GMINNE ZAWODY SPORTOWE W KOSZYKÓWKĘ

    W dniu 25.10.2017r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbyły się gminne zawody sportowe w koszykówce dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w tych zawodach. 10 dziewcząt i 10 chłopców rywalizowało w 4 meczach. Po ciężkich zmaganiach i zaciętej rywalizacji udało nam się wygrać dwa spotkania między innymi ze Szkołą Podstawową w Glinkach i Sobiekursku, ulegliśmy niestety dwóm drużynom z Karczewa - Szkole Podstawowej nr.1 i Szkole Podstawowej nr. 2. W łącznej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tak wysokiej wygranej serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

galeria

 

ŚWIĘTO  SZKOŁY


      W dniu 20 października b.r. obchodziliśmy po raz kolejny Święto Patrona Szkoły. Uroczystości nasze rozpoczęliśmy wspólną dziękczynną Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Otwocku Wielkim. Po Mszy św. odbył się w szkole konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II – naszym Patronie.

     Uczniowie z klas I-VII walczyli w dwóch kategoriach: I kat. to uczniowie z klas I-III, a II kat. to uczniowie z kl. IV-VI. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą, o czym świadczy fakt, iż dwie klasy II i III zajęły pierwsze miejsca nie tracąc żadnego punktu, a kl. I zdobyła II miejsce tracąc tylko jeden punkt.

     W II kat. najlepszą okazała się kl. VI zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła kl. IV, a III miejsce ex aequo kl. V i VII. Uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

 

 

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

   Święto  oświaty i szkolnictwa wyższego w tym roku szkolnym wypadło w sobotę dlatego Samorząd Uczniowski naszej szkoły podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie w dniu 13.10.2017r. uroczystym apelem oraz własnoręcznie wykonanymi pięknymi kwiatami. Podczas apelu nie zabrakło dobrego humoru oraz mnóstwa ciepłych życzeń. Największą niespodzianką tej uroczystości było jednak wykonanie piosenki przez jednego z uczniów klasy siódmej Wojciecha Floriańczyka utworu ze specjalną dedykacją dla pani dyrektor. Bardzo miłym akcentem uroczystość zakończyły również uczennice z klasy VII wykonując piosenkę pt. „ Przepraszamy Was za wszystko”.

 

GALERIA

 

WYCIECZKA  DO  WILANOWA

                Dnia 11 października 2017 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Wilanowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po królewskich parkach. Pierwszy z nich prezentuje styl ogrodu francuskiego, a drugi  styl ogrodu angielskiego.

              Zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III., w którym odbyła się lekcja pt. „Z wizytą u króla”. Dzieci wykazały duże zainteresowanie historią i codziennym życiem w dawnych czasach. Bardzo aktywnie brały udział w zajęciach udzielając odpowiedzi na pytania i dopytując  o fakty, które wywołały u nich duże zainteresowanie.

Pełni wrażeń i bogatsi o zdobytą wiedzę wróciliśmy do szkoły.

GALERIA

 

 

ŚLUBOWANIE  KL. I


 Dnia 10 października odbyło sie w naszej szkole uroczyste ślubowanie klasy I. Pani Dyrektor pasowała na uczniów 13 dzieci. Nasi nowi uczniowe złożyli przysięgę na sztandar szkoły, tym samym powiekszając naszą szkolną wspólnotę.

 

GALERIA

 

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Już po raz kolejny dn. 4.10.2017 r. uczniowie z naszej szkoły, wychowawcy, p. katechetka i ks. proboszcz uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Idziemy naprzód z nadzieją”. W tym roku w modlitwie na Jasnej Górze uczestniczyło ok. 14 tys. uczniów z ok. 350 szkół noszących imię Jana Pawła II.

    Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Dziękowaliśmy Bogu za 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej  Częstochowskiej, 140 lat objawień Matki Bożej   w Gietrzwałdzie i 100-lecie Objawień Fatimskich.

    Pod koniec Mszy Świętej uczestnicy pielgrzymki zawierzyli swoje życie w Akcie Zawierzenia Matce Bożej. Następnie został odczytany list do Ojca Świętego Franciszka w dniu Jego imienin. Ks. biskup poświęcił także pamiątkowe różańce z napisem „Jezu ufam Tobie”. Przed Eucharystią został odmówiony różaniec.

GALERIA

                 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

                  4 września bieżącego roku kolejny pierwszy dzwonek zabrzmiał w uszach uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otwocku Wielkim. Radosne spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacyjnym wypoczynku rozpoczęła o godz. 10.30 msza św. w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Otwocku Wielkim. O godz. 12.00 odbyła się gminna INAUGURACJA ROKU SZKOLNGO 2017/2018, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta i gminy Karczew z burmistrzem Władysławem Dariuszem Łokietkiem na czele. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor Grażyna Marczak swoim pięknym przemówieniem oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Z zaproszonych gości głos zabrali również burmistrz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie P. Danuta Trzaskowska, którzy w związku z wchodzącą w życie reformą edukacji życzyli wszystkim zapału do pracy oraz sukcesów, cierpliwości i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy.

                  Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. Był taki wrzesień…

                   Wrzesień 1939 roku został na stałe wpisany do kalendarza jako data kolejnej, męczeńskiej śmierci Polski. W 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie naszej szkoły podczas apelu uczcili pamięć wszystkich walczących i poległych w czasie wojny przypominając, że to właśnie dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.                            

                  Początek roku szkolnego to szczególny i wyjątkowy dzień dla uczniów klas I. W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęło  uczniów a wychowawstwo w klasie I powierzone zostało Pani Krystynie Knyszewskiej. Pierwszego dnia najmłodsi uczniowie poznali budynek szkoły oraz rozmieszczenie sal lekcyjnych, a także odbyli pierwsze spotkanie z wychowawcą oraz swoimi nowymi koleżankami i kolegami, podczas którego poznali najważniejsze postanowienia Statutu Szkoły. Podobnie jak pozostali uczniowie, otrzymali informację nt. planu lekcji oraz organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Wychowawcy klas także przypomnieli swoim podopiecznym i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

 

W tym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom odkrywania nowych pasji

i pielęgnowania tych już odkrytych,

a pedagogom spokoju i zapału do pracy !

 


 

GALERIA

 
 

Uroczyste  zakończenie  roku  szkolnego  2016/2017

 

GALERIA


 

NOC  BIBLIOTEK


    Sobotni wieczór, 3 czerwca grupa uczniów klas O – II - pod opieką p. Anny Trzaskowskiej, spędziła w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Karczewie.  To niezwykłe wydarzenie - Wieczór w bibliotece, było związane z ogólnopolską akcją "Noc bibliotek". Od godziny 18.00 – 21.00  proponowano dzieciom wiele  atrakcji: głośne czytanie na ekranie ,zabawy na dywanie, doświadczenia i eksperymenty naukowe, film familijny pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. W czasie seansu filmowego mali uczestnicy chrupali popcorn, a na dobranoc otrzymali "małe co nieco".                                                                                                

  Ten szczególny wieczór  był okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do promowania Biblioteki i czytelnictwa wśród młodych ludzi.                                                                                                                                                                                                    

 

GALERIA

P o d z i ę k o w a n i e

Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Otwocku Wielkim składa  podziękowania sponsorom „Pikniku Rodzinnego 2017r” zorganizowanego w dniu 28.05.2017r na terenie placówki:
1.    Panu Grzegorzowi Sasinowi
2.    Sztuka Mięsa Food Expres – Jacek Piwowarczyk
3.    Marian Teperek Wyroby Garmażeryjne
4.    Pani Małgorzacie Jankowskiej
5.    P. Katarzynie i Marcinowi Łapotom
Bardzo  serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za okazaną pomoc, wsparcie finansowe i życzliwość w organizacji „Pikniku Rodzinnego 2017r”.
Dziękuję wszystkim Pracownikom za zaangażowanie  i ogromny wkład pracy.

                                                                   Grażyna Marczak  - dyrektor ZSP w Otwocku Wielkim

 

MAM  TALENT

GALERIA


MOJA  MAŁA  OJCZYZNA


1.   Laureatki Konkursu Wiedzy o Mieście i Gminie Karczew „Moja Mała Ojczyzna” : Klaudia Tobiasz, Oliwia Chojecka, Oliwia Popis

 

GALERIA

 

3 Maja  w  Karczewie

W  całej  Polsce  odbywały  się  uroczystosci  z  okazji  226 rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3 Maja.

Jak  co  roku,  poczet  sztandarowy  naszej  szkoły  również  w  nich  uczestniczył.

 

GALERIA

 

 

3  MAJA

28 maja  odbył  się  w  naszej  szkole  apel  upamiętniający  rocznicę  uchwalenia

Konstytucji  3  Maja.


GALERIA

 

 

 

MUZEUM  NARODOWE

21  marca  klasy  starsze  wyjechały  na  lekcje  do  Muzeum  Narodowego  w  Warszawie :

-  klasa V  -  "Świat  Mitów"

-  klasa  IV  i  VI  -  "Muzealne  przeboje"

Wcześniej  obejrzeliśmy  wystawę  plenerową  Muzeum  Wojaka  Polskiego.

22  marca  w  Muzeum  Narodowym  były  klasy  I - III.

 

GALERIA

 

 

INFORMACJA

Dyrektor  Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego  w  Otwocku  Wielkim  informuje  rodziców/opiekunów :

1.  Rekrutacja  do  klasy  pierwszej  na  rok  szkolny  2017/2018  odbędzie  się  w  terminie  06.03 - 31.03.2017 r.  Zgłoszenia  i  wnioski  dla  kandydatów  można  pobrać  w  placówce   w  godzinach  pracy  przedszkola.

2.  Rekolekcje  Wielkopostne  w  dniach 27, 28, 29 marca  2017r.  o  godz  11.00 - w  tym  okresie  nie  będzie  zajęć  dydaktycznych,  świetlica  szkolna  czynna  w  tych  dniach  8.00 - 16.00.

                                                     Grażyna  Marczak - dyrektor

 

SPOTKANIE  Z  POEZJĄ

14  marca  2017 r.  odbyły  się  szkolne  eliminacje  40  Konkursu  Recytatorskiego  "Warszawska  Syrenka".  Do  etapu  gminnego  zakwalifikowało  się  27  uczniów.

 

GALERIA

 

ŻOLNIERZE  WYKLĘCI

"Naszym  obowiązkiem  jest  pamiętać . . ."

Pod  takim  hasłem  jak  co  roku  1  marca  odbył  się  uroczysty  apel  upamiętniający  Żołnierzy  Wyklętych. Uczniowie  klas  IV - VI  przybliżyli   młodszym  kolegom  kimmbyli  żołnierze  wyklęci  i  dlaczego  dzisiaj  oddajemy  im  cześć.  Uroczysty  apel,  na  którym  recytowano  piękne  wiersze  i  śpiewano  pieśni  patriotyczne  wzruszał  do  łez ...

GALERIA


DYSKOTEKA  KARNAWAŁOWA

GALERIA

 

BEZPIECZEŃSTWO  PODCZAS  FERII

25  stycznia  odbyło  się  w  naszej  szkole  przedstawienie  profilaktyczne  o  zasadach  bezpiecznego  zachowania  się  na  drodze  i  bezpieczeńtwa  podczas  zabaw  .

 

GALERIA

 

KOLĘDOWANIE

5  stycznia  odbyło  się  w  naszej  szkole  wspólne  kolędowanie.

 

GALERIA

 

JASEŁKA
22 grudnia  2016r  uczniowie  klasy  I  i  II  przedstawili  jasełka  pt.:  "Wigilia  w  autobusie".  Dekorację  przygotowała  p.Patrycja  Marszałek  wspólnie   z  wychowawczyniami.  Przedstawienie  pokazało, że  pomimo  niazadowolenia,  trudnej  sytuacji,  konfliktów,  nerwowej  sytuacji  jaka  powstała  w  zwiazku  z  trudnościami  w  podróży  to  dzięki  miłości  do  bliźniego,  podzieleniu  się  swoimi  problemami  z  pasażerami  potrafili  zorganizować  sobie  wieczór  wigilijny.  Dzięki  kolędom  przedstawieniu  widzowie  poczuli  magię  świąt.

Po  przedstawieniu uczniowie,  nauczyciele,  pracownicy  szkoły  i  przybyli  goście  podzielili  się  opłatkiem  i  złożyli  sobie  życzenia  świąteczne.


GALERIA

 

ŚWIĄTECZNA PACZKA NA KRESY

DYREKCJA, PRACOWNICY SZKOŁY I RADA RODZICÓW SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ ŚWIĄTECZNA PACZKA NA KRESY.

GALERIA

 

CECYLKA  2016

25 listopada 2016 r. po raz XIV odbył się w Gimnazjum w Karczewie, międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii. Z naszej szkoły wystąpiły dzieci w trzech kategoriach: zespół z kl. I, solistka z kl. VI i zespół z klas V-VI.

Dzieci z kl. I w składzie: Zuzanna Burkowska, Urszula Gawryś, Paweł Grzegrzółka, Amelia Hardek i Jakub Marszałek, zaśpiewały piosenkę pt.: „Mój braciszku” i zdobyły III miejsce.
Julia Kryglicka ucz. kl. VI wystąpiła z piosenką „Nie jesteś sam” i zajęła w swojej kategorii III miejsce. Natomiast uczennice z kl. V i VI w składzie: Oliwia Popis, Klaudia Tobiasz, Oliwia Chojecka, Julia Kryglicka i Anastazja Rytel, piosenką pt.: „Jesteśmy krajem chleba” wyśpiewały II miejsce.

Młodsze dzieci do konkursu przygotowała p. Bożena Cioch, a starsze p. B. Chabrowska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a Biblioteka szkolna otrzymała do swoich zbiorów Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.
Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 

WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

11 listopada  to  święto  wszystkich  Polaków. Uczniowie klas IV - VI  pod  opieką p. Eli Rechnio  i p.  Joanny Nonas  przygotowali  przedstawienie  teatralne  upamiętniająca  odzyskanie  przez  nasz  kraj  niepodegłości. Natomiast  uczniowie  klas  młodszych  zaspiewali  pieśni  patriotyczne.

Wieczorem  9  listopada  odbyło  się  w  naszej  szkole  spotkanie  na  którym  wystąpili  śpiewający  "Sołtysi" , rodzice  wraz  z  uczniami  oraz  zaproszeni  goście.  Celem  spotkania  było  wspólne  śpiewanie  pieśni  patriotycznych.

Serdecznie  dziękujemy  wszystkim  licznie  przybyłym  dzieciom,  rodzicom, dziadkom  oraz  pozostałym  gościom.  Wspólny  śpiew  i  występy  na  długo  pozostaną  w  naszej  pamięci.

GALERIA

 

„ Wieczory przy świecach „

Czwartkowe potkania w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży  – 4 OKNA – w Warszawie.

Młodzi twórcy spotykają się z innymi uczniami z Warszawy i okolic, prezentują własne utwory literackie – wiersze, opowiadania, bajki, baśnie i inne.

Podczas zajęć  uczniowie doskonalą warsztat pisarski, rozwijają zainteresowania literackie, dyskutują nt. twórczości innych uczestników spotkania.

W ramach promocji swoich utworów biorą udział w konkursie literackim „Wydajemy własną książkę

17 października uczeń z naszej szkoły – Mikołaj Bezak, prezentował swój utwór literacki.

  GALERIA

 

 

ABC

29 października  uczniowie  naszej  szkoły  byli  na nagraniu  programu " Petersburski music  show" 

w  telewizji ABC.

galeria

 

ŚWIĘTO  SZKOŁY

 

Dnia 21 października 2016 r. Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej o godz. 8.00 rozpoczęliśmy obchody święta Patrona naszej szkoły. We Mszy św. wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice. Po Mszy św. w szkole odbyła się uroczysta Akademia poświęcona nauczaniu św. Jana Pawła II o Miłosierdziu Bożym, w której wzięły udział dzieci z kl. III-VI.
Na zakończenie obchodów święta szkoły uczniowie obejrzeli w skupieniu film fabularny pt. "Największy z cudów". Film ten wzbudził u dzieci wiele pozytywnych emocji.
Tę samą akademię, uczniowie po raz drugi wystawili w kościele dla społeczności lokalnej w dniu 23 października, po niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00.

GALERIA

 


31 października  zgodnie  z  harmonogramem  jest  dniem  wolnym  od  zajęć  edukacyjnych.  W  tym  dniu  będą  się  odbywały  tylko  zajęcia  świetlicowe.

 

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

W  dniu 14 października obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień  Edukacji  Narodowej.  Z  tej  okazji  uczniowie   klas I - VI  przygotowali  akademię  dla  nauczycieli  i  pracowników  naszej  placówki. O  przygotowanie uczniów  i  oprawę  muzyczną  zadbała  p. Magdalena  Mazek.  Uczniowie  klasy I  pod  kierunkiem  p. Bożeny  Cioch  przygotowali  krótkie  przedstawienie  pt.: "Nowoczesny  Kopciuszek".  Nie  zabrakło  w  nim  oczywiście  dobrego  humoru,  ale  najważniejszy  był  morał  płynący  z  tej  bajki:

  "Jeśli  nie  macie  nic  do  stracenia

i  chcecie  spełnić  swoje  marzenia

nie  poddawajcie  się  miłe  Panie

w  bajkach  są  świetne  przepisy  na  nie."


GALERIA

 

XVI Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę


Dnia 13 października 2016 r. uczniowie z kl. IV-VI, rodzice, p. dyrektor, ks. pro-boszcz, p. katechetka i wychowawcy wzięli udział w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, były słowa „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
W pielgrzymce uczestniczyło ok. 18 tys. osób reprezentujących ponad 400 szkół.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ksiądz bp Henryk Tomasik, który powiedział m.in.:
„Być świadkiem miłosierdzia to czynić tak, jak nauczał nas Jezus. Tu, na Jasnej Górze, prosimy Matkę Najświętszą o pomoc, aby żyć tak, jak Maryja (…), aby naśla-dować Pana Jezusa przez nasze czyny dobroci. To jest nasze wielkie zadanie”
Pielgrzymi modlili się za wstawiennictwem Matki Bożej obecnej w Jasnogór-skim Wizerunku w intencjach Ojca Świętego Franciszka, dziękowali za pontyfikat św. Jana Pawła II i prosili o miłosierdzie dla siebie i całego świata.
W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, dziękując za Światowe Dni Młodzieży w Polsce, modliliśmy się również o błogosławione owoce przesłania, które po spotka-niu z młodymi pozostawił nam papież Franciszek.
Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.
Na zakończenie Eucharystii został odczytany akt Zawierzenia Matce Bożej i list skierowany do Ojca Świętego Franciszka.
Uczestnicy pielgrzymki otrzymali różańce i obrazki „Jezu ufam Tobie” z wypi-sanymi uczynkami miłosierdzia.
Organizatorzy pielgrzymki zadeklarowali przekazanie pomocy finansowej dla hospicjum dziecięcego na Podkarpaciu i rodziny repatriantów z Kazachstanu.
Po zakończeniu Mszy św. uczniowie z naszej szkoły wraz z pocztem sztanda-rowym udali się do Kaplicy przed Cudowny Obraz Matki Bożej, aby oddać Jej po-kłon i powierzyć Jej opiece całą społeczność naszej szkoły.

GALERIA

 

 

AKCJA NA RZECZ PODOPIECZNYCH SZPITALA DZIECIĘCEGO W OTWOCKU

W naszej szkole nie tylko się uczymy i bawimy, znamy także wartość jaką jest współczucie i wrażliwość na potrzeby innych.
Grupa wolontariuszy, którymi byli uczniowie, pod opieką wychowawców przekazała gry, puzzle i maskotki dla podopiecznych przebywających w otwockim szpitalu dziecięcym.

GALERIA

PSIE TROSKI

Informujemy, że w dn.22 września, godz. 900 odbędzie się spotkanie z pisarzem i obrońcą zwierząt Tomem Justyniarskim. Po spotkaniu jest możliwość zakupu książki - nowej lektury szkolnej pt.: "Psie troski" lub "Mój przyjaciel bocian" wraz z dedykacją i autografem w cenie 20 zł. Książki są z audiobookiem. Zapraszamy.

GALERIA

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz w kościele w Otwocku Wielkim. Po Mszy wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się do szkoły. Po drodze delegacja uczniów z kl. VI złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą męczeńską śmierć ludności cywilnej z Otwocka Wielkiego w czasie II wojny światowej.
W szkole odbyły się dalsze uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego i spotkania z wychowawcami.

 

GALERIA

 

 
 

 

 

 

Remonty w szkole - galeria

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO KLASY VI NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Matematyka- "Matematyka wokól nas" wyd. WSiP + ćwiczenia cz.1,2

Przyroda- "Tajemnice przyrody" wyd. Nowa Era, J. Stawarz, F. Szlajfer + zeszyty ćwiczeń dwie części

Religia - "Wierzę w święty Kościół powszechny" wyd. Katechetyczne, ks. M. Czyżewski

Zajęcia komputerowe - "Lekcje z komputerem" wyd. WSiP

Język angielski - "Steps in English 3" wyd. Oxford + ćwiczenia

Język polski - "Słowa na start 6" wyd. Nowa Era, M. Derlukiewicz + zeszyt ćwiczeń

Muzyka - "I gra muzyka 4-6" wyd. Nowa Era, M. Gromek, G.Kilboch

Plastyka - "Do dzieła 4-6" wyd. Nowa Era, J. Lukas, K. Onak + zeszyt ćwiczeń

Historia - "Wczoraj i dziś 6" wyd. Now Era, G. WojciechowskiZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
galeria

KARTA ROWEROWA
21 czerwca uczniowie naszej szkoły zdawali w obecności Policji egzamin na kartę rowerową.
galeria

KAMPINOS I ŻELAZOWA WOLA
10 czerwca 2016r. nasza szkoła była na wycieczce, która zaczęła się w Sochaczewie w Muzeum Kolejek Wąskotorowych, a zakończyła w Żelazowej Woli. Z Sochaczewa przejechaliśmy kolejką Retro do Kampinowskiego Parku Narodowego, a następnie na ognisko w parkowej bazie turystycznej. Kolejnym punktem naszej trasy był kościół w Brochowie oraz Żelazowa Wola.
galeria

MAM TALENT

8 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył sie Pierwszy Szkolny Konkurs "Mam Talent".
Pierwsze miejsce zajęła Majka Lewandowska z klasy I, drugie miejsca- Kalina Sychowiec i Natalia Jadczak klasa II, miejsce trzecie- Marcin Augustyniak klasa IV, Nikola Chojecka klasa II, Oliwia Popis i Klaudia Tobiasz klasa IV.
galeria

DZIEŃ DZIECKA
Z okazji Dnia Dziecka odbyła się piesza wycieczka do Zespołu Pałacowo- Parkowego w Otwocku Wielkim.
galeria

KONKURS DIECEZJALNY

Z radością informujemy, że w II etapie diecezjalnego konkursu plastycznego „Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga”, z pośród 350 uczniów szkół podstawowych, klas I-III, wyróżnienie zdobyła nasza uczennica z kl. II Amelia Rynio. Nagrodę i dy-plom odebrała z rąk arcybiskupa Henryka Hosera, w siedzibie Kurii Warszawsko-Praskiej w dniu 20 maja 2016 r.
Ogółem, w konkursie organizowanym przez Kurię Warszawsko-Praską, w I etapie wzięło udział 5 uczniów z naszej szkoły. Cztery dziewczynki: dwie z kl. I – Gabrysia Łysiak i Maja Lewandowska i dwie z klasy II – Amelia Rynio i Julita Szeląg. Wykonały one prace plastyczne na podstawie.
Konkurs stał się także inspiracją do napisania wiersza, przez ucznia naszej szko-ły, Mikołaja Bezaka z kl. V „O Miłosiernym Samarytaninie”, – na podstawie przypo-wieści o tym samym tytule.
galeria

DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ
Wyniki konkursu „Dokarmiamy ptaki zimą – szkolny karmnik”
Zespół uczniów z naszej szkoły z kl. IV-VI, zajął I miejsce w konkursie pn.
„Dokarmiamy ptaki zimą – szkolny karmnik”, zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych im. Czesława Łaszka w Otwocku.
Przygotowaniem uczniów do konkursu i koordynatorem wszystkich działań z nim związanych była nauczycielka przyrody.
Dnia 22 kwietnia 2016 r. uczniowie biorący udział w tym konkursie otrzymali nagrody rzeczowe (łyżworolki) i dyplomy. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nasza szkoła otrzymała magnetyczną tablicę ze zdjęciami ptaków. Po części oficjalnej, laureaci konkursu uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach i konkursach z nagrodami. Organizatorzy przygotowali także słodkie przekąski i kiełbaski z rożna.
galeria

MSZA I AKADEMIA
Dnia 4 kwietnia 2016 r. cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Po Mszy św. odbyła się w kościele uroczysta akademia o świętym Janie Pawle II, przygotowana pod kierunkiem pani katechetki, przez uczniów kl. IV-VI.
galeria

KONKURS "POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS"
11 maja troje uczniów z naszej szkoły: Oliwia Popis, Bartek Kucharski i Patryk Marszałek wzięło udział w V edycji konkursu "Policjanci są wśród nas". Konkurs miał na celu podniesienie świadomości prawnej dzieci z zakresu bezpieczeństwa oraz sprawdzenie sprawności fizycznej. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować powiat otwocki na finale, który odbędzie się 09.06.2016r. w Warszawie.
galeria

PIKNIK RODZINNY 2016R. Z POWODU PRAC NA BOISKU ZOSTAŁ ODWOŁANY. ZA ZMIANĘ PRZEPRASZAMY

POWIATOWE ZAWODY SZACHOWE
27 kwietnia 2016r. w Otwocku odbyły sie Powiatowe Zawody Szachowe, nasza szkoła reprezentowana była przez drużynę w składzie: Kamil Marczuk, Patryk Marszałek, Mateusz Marszałek, Jakub Marszałek. Na 23 drużyny ze szkół podstawowych, nasi reprezentaci zajęli 13 miejsce. Gratulujemy.
galeria

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły porządkowali teren wokól budynku oraz szukali ciekawostek przyrodniczych. Rozstrzygnięty również został konkurs na Cuda z odpadów.
galeria

BASEN
Od 13 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły, dzięki akcji organizowanej przez WOPR, mają możliwość uczestniczenia w zajęciach nauki pływania na basenie w Józefowie.
galeria

PIĘKNA NASZ POLSKA CAŁA
6 kwietnia uczniowie naszej szkoły pojechali do Otrębusów, aby obejrzeć taneczny spektakl edukacyjny zaprezentowany przez grupę "Mazowsze". Koncert przedstawiał folklorystyczną wędrówkę poprzez regiony Polski. Zaprezentowane zostały tańce narodowe z uwzględnieniem charakterystycznych instrumentów, melodii oraz strojów.
galeria

PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA
Dnia 30 marca naszą szkołę odwiedziła PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA. Przy dźwiękach muzyki do zabawy zaangażowali się wszyscy uczestnicy.
GALERIA

ZAWODY W "DWA OGNIE"
W miniony poniedziałek uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Gminy Karczew w "Dwa Ognie" dziewcząt i chłopców klas III.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na IV miejscu.
galeria


ZaELEKTRYZOWANI
Grupa zaelektryzowani
"Śladami wielkich odkryć"
Jesteśmy grupą, której celem jest oranizacja eventów, które łączą w sobie zarówno elementy spektaklu teatralnego, jak i lekcji przyrody. Realizujemy lekcje przyrody, które są absorbującymi spektaklami, niczym kabaret czy teatr. Nasz pokaz nosi tytuł "Śladami wielkich odkrywców" . W trakcie show aktorzy spełniają dydaktyczną funkcję, przekazując wiedzę z zakresu przyrody. Kreślą jednocześnie barwny scenariusz, który zakłada liczne interakcje z publiką.
W spektaklu występują dwie postaci. Pierwsza z nich to inspirujący podróznik, którego celem jest przekazanie widowni wiedzy, którą nabył podczas swoich licznych wypraw. Zabiera on publkię w podróż do swojego przyjaciela - ekscentrycznego, nieco nawet oszalałego alchemika-naukowca, licząc iż ten będzie chętny, aby pokazać dzieciom, czym jest prawdziwa nauka. W toku wydarzeń widowania będzie miała możliwość poznać, jak czytać mapę, na jakiej zasadzie działa kompas, na czym polega oddziaływanie magnetyczne i elektrostatyczne. Dzieci poznają też podstawowe zasady BHP przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych, a także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będą też świadkami powstania "perpetum-mobile" i miniatury silnika odrzutowego. Wszystko to rzecz jasna w ściśle kontrolowanych warunkach,  gdzie nic złego nikomu się nie przytrafi.
Cała fabuła przedstawiona jest w lekki, humorystyczny sposób i ma formę dydaktyczno-kabaretową, która umożliwia dzieciom aktywne uczestnictwo w wydarzeniu.
Tekst pochodzi ze strony  http://zaelektryzowani.republika.pl/
GALERIA

DZIEŃ POEZJI
Zachęceni konkursem „Warszawska Syrenka” postanowiliśmy wspólnie nacieszyć się piękną recytacją wybranych wierszy.
Pani Elżbieta Rechnio wraz z uczennicami kl. V zorganizowała spotkanie z poezją. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a pozostali, z ogromną przyjemnością wysłuchali pięknie recytowanych wierszy.
Wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali się na eliminacjach w Karczewie.   Jak się okazało zwycięzcą konkursu na szczeblu gminnym został się jeden z uczniów naszej szkoły – Patryk Marszałek. Gratulujemy!
GALERIA


ŻOŁNIERZE WYKLĘCI
Pierwszy marca już od kilku lat jest obchodzony jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole, po raz pierwszy, uroczyście uczciliśmy ich pamięć. Wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu okolicznościowym przygotowanym przez p. Annę Wielgopolan – Ciszek i uczniów kl. VI.
Dzięki wystąpieniu uczniów kl. VI i wyświetlanej prezentacji multimedialnej, dowiedzieliśmy się kim byli Żołnierze Wyklęci i poznaliśmy ich burzliwe losy. Była to dla nas ciekawa lekcja historii.
GALERIA

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Zarządzenie Burmistrza


CENTRUM NAUKI KOPERNIK
18 utego 2016r. uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Karczew wzięli udział w wyjeździe do Centrum Nauki Kopernik, organizowanym prez Wydział Rozwoju Gospodarczego i Strategii.
galeria

Po feriach uczniom klas I –III zostaną przydzielone szafki z numerami i kluczyki. Uczniowie klas IV-VI otrzymają szafki na początku marca ( po realizacji kolejnego zamówienia) .Na okres przejściowy szkoła zapewni tymczasowe rozwiązanie.
regulamin szatni

SUDOKU
28 stycznia 2016r. odbył sie szkolny konkurs SUDOKU dla uczniów klas 4-6, zorganizowany przez panią Annę Osial- nauczyciela matematyki. Pierwsze miejsce: Marcin Augustynik klasa 4 oraz Patryk Marszałek klasa 6; Drugie miejsce: Amelia Moczulska klasa 5 i Oliwia Popis klasa 4.
galeria

BAL KARNAWAŁOWY
galeria

WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK
W piątek 15 stycznia 2016r. w naszej szkole spotkaliśmy się w celu współnego śpiewania kolęd i pastorałek. W trakcie spotkania wystąpili również nasi uczniowie, prezentując swoje umiejętności gry i śpiewu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspaniale spędzony czas.
galeria

Z dniem 07.01.2016r. wchodzi w życie nowy plan zajęć. Plan dostępny w zakładce Informacje.
W związku ze zmianą planu ulegną również zmianie godziny zajęć dodatkowych i konsultacji.

JASEŁKA
Dnia 22 grudnia 2015r. klasa I wystawiła Jasełka dla uczniów naszej szkoły oraz rodziców. Dzieci zaprezentowały tradycyjne kolędy i nowoczesne pastorałki. Całe przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez dzieci, rodziców i nauczycieli.
galeria

ZAWODY SPORTOWE

W dniach 17.11. i 07.12. uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Gminy Karczew w Koszykówce i Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Miejscem rozgrywania turnieju była hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie. W Mistrzostwach oprócz naszej szkoły wzięły udział również szkoły podstawowe z Karczewa, Glinek i Sobiekurska. Poniżej przedstawiamy osiągnięte przez nas wyniki i końcową klasyfikację.

Wyniki Turnieju w Koszykówce Dziewcząt

SP Otwock Wielki-SP Karczew 2:18
SP Otwock Wielki-SP Sobiekursk 2:22
SP Otwock Wielki-SP Glinki 8:18

Wyniki Turnieju w Koszykówce Chłopców

SP Otwock Wielki-SP Karczew 0:4
SP Otwock Wielki-SP Sobiekursk 2:12
SP Otwock Wielki-SP Glinki 4:2

Końcowa Klasyfikacja:

Dziewczęta

I MIEJSCE SP KARCZEW
II MIEJSCE SP SOBIEKURSK
III MIEJSCE SP GLINKI
IV MIEJSCE SP OTWOCK WIELKI

Chłopcy

I MIEJSCE SP KARCZEW
II MIEJSCE SP SOBIEKURSK
III MIEJSCE SP OTWOCK WIELKI
IV MIEJSCE SP GLINKI

Wyniki Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt:

SP Otwock Wielki-SP Karczew 0:2
SP Otwock Wielki-SP Sobiekursk 0:2
SP Otwock Wielki-SP Glinki 0:2

Wyniki Turnieju w Piłce Siatkowej Chłopców:

SP Otwock Wielki-SP Karczew 0:2
SP Otwock Wielki-SP Sobiekursk 0:2
SP Otwock Wielki-SP Glinki 0:2

Końcowa Klasyfikacja:

Dziewczęta

I MIEJSCE SP KARCZEW
II MIEJSCE SP SOBIEKURSK
III MIEJSCE SP GLINKI
IV MIEJSCE SP OTWOCK WIELKI

Chłopcy

I MIEJSCE SP KARCZEW
II MIEJSCE SP GLINKI
III MIEJSCE SP SOBIEKURSK
IV MIEJSCE SP OTWOCK WIELKI

VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W dniach 9 i 10 grudnia 2015 r. odbywał się VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Karczewie przy udziale Parafii św. Wita w Karczewie. Nasi uczniowie, którzy brali udział w tym konkursie po raz piąty, wystąpili w następujących kategoriach: w kat. kl. I-III wystąpiły 2 zespoły: jeden z kl. I a drugi z kl. III. Pierwszaki zaśpiewały pastorałkę pt.„Cicho, ciemno” a kl. III pastorałkę pt. „Kolędnicy, wędrownicy”. Oba zespoły zdobyły wyróżnienia.
W kat. kl. IV-VI - soliści; wyróznienie zdobyła Natalia Niewczas z kl. IV, która zaśpiewała kolędę pt.:„Cicha noc”.
W kat. kl. IV-VI - zespoły, wystąpiły dziewczynki śpiewając pastorałkę pt.: „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.
Wszyscy wyróżnieni w dniu 20 grudnia otrzymali nagrody w kościele św. Wita w Karczewie w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
Uczniów klas młodszych do konkursu przygotowywały: kl. I-wychowawczyni p. Bożena Cioch a kl. III p. dyrektor Grażyna Marczak. Natomiast uczennice klas starszych zostały przygotowane przez p. Bożenę Chabrowską.
Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom.
galeria


Cecylka 2015
20 listopada 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. B. Prusa w Karczewie odbyła się XIII Edycja Konkursu Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii. Konkurs organizowany był przez Gimnazjum w Karczewie i Parafię św. Wita w Karczewie.
Z naszej szkoły wystąpili uczniowie w czterech kategoriach: soliści z kl. I-III i IV-VI oraz zespoły z kl. I-III i IV-VI.
W kategorii soliści – uczeń z kl. II Mateusz Marszałek zajął III miejsce piosenką pt. „Na Drugi Brzeg”, a uczennica z kl. V Julia Kryglicka zajęła IV miejsce za wykonanie piosenki pt. „Alleluja”.
W kategorii zespoły – dzieci z klasy II zdobyły III miejsce za wykonanie piosenki pt. „Emmanuel” a dziewczynki z kl. IV-VI piosenką pt. „Coś się święci” wyśpiewały I miejsce.
Do konkursu dzieci były przygotowane przez p. Bożenę Cioch, p. Bożenę Chabrowską i p. Iwonę Kwiatkowską.
Wszystkim naszym artystom serdecznie gratulujemy.
 galeria


DYREKCJA, PRACOWNICY SZKOŁY I RADA RODZICÓW SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ ŚWIĄTECZNA PACZKA NA KRESY.


SPOTKANIE Z PANIĄ Z POLICJI
W dniu dzisiejszym odwiedziła nas pani policjantka z Komendy Powiatowej w Otwocku. Klasy I-III zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszanie się po drogach, w klasach IV-VI poruszone zostały kwestie odpowiedzialności prawnej za wykroczenia. Przypomniała uczniom, że ich obowiązkiem jest kulturalne zachowanie się w szkole względem nauczycieli i rówieśników. Omówione zostały również kwestie obowiązku szkolnego oraz bezpieczeństwa w sieci.
galeria

II GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

19 listopada 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otwocku Wielkim odbył się końcowy etap II Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego. Konkurs został przygotowany przy współpracy nauczycieli z szkoły w Karczewie, Sobiekursku i Otwocku Wielkim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI.
Klasy VI:

I miejsce: Patryk Marszałek
II miejsce : Amelia Wieczorek i Anna Kabala
III miejsce: Mateusz Kędziorek

 Klasy V:

I miejsce:  Dawid Marny
II miejsce: Dawid Kosieradzki
III miejsce: Jan Gajownik

 Klasy IV:

I miejsce: Mateusz Przybysz
II miejsce: Marcin Augustyniak
III miejsce: Ida Majchrzak i Sekou Toure

 Zwyciężcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
galeria


Wieczór Pieśni Patriotycznych
     Dnia 10 listopada o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim trzeci już raz odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych. Pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodziny zgromadzili się, by uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na sali gimnastycznej, specjalnie na to wydarzenie udekorowanej, panowała niepowtarzalna atmosfera.
     Tuż po godzinie 18.00 zgromadzoną publiczność i przybyłych gości przywitała serdecznie pani dyrektor Grażyna Marczak. Po krótkim wstępie zgasły światła, rozbrzmiała muzyka, a na ekranie pojawił się tekst pierwszej pieśni. Zgromadzeni na sali z wielkim zaangażowaniem i sercem wykonywali kolejne znane i mniej znane pieśni patriotyczne. Szczególnie pełen pasji śpiew uczniów robił wrażenie i ośmielił do przyłączenia się tych bardziej wstydliwych. Podczas spotkania miały miejsce również indywidualne występy uczniów szkoły w Otwocku Wielkim. Na skrzypcach zagrali Nikola Węgrzynowicz z klasy 4 i Mikołaj Bezak z klasy 5. Poza tym przy akompaniamencie skrzypiec przedstawiciele klasy 4 wykonali „Pierwszą kadrową”. Godzina wspólnych śpiewów minęła bardzo szybko, za szybko jak stwierdziła większość zgromadzonych.
     Wieczory Pieśni Patriotycznych stają się już tradycją w szkole w Otwocku Wielkim. Dzięki atmosferze, która zawsze panuje podczas tych spotkań, każdy przybyły ma możliwość przeżyć chwile zadumy, refleksji, a nawet wzruszenia. Pracownicy placówki, uczniowie, goście mieli okazję oderwać się od codziennych problemów i pomyśleć o wartościach, które na co dzień spychane są na dalszy plan, a przecież powinny być ważne dla każdego Polaka.
     Dyrekcja i pracownicy szkoły dziękują wszystkim zgromadzonym za udział i już teraz zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w styczniu.

                                                                                                                                                                            Iwona Kwiatkowska
galeria

POLANIE
05.11.2015 r.  gościliśmy w naszej szkole Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Polanie”. Uczniowie wzięli udział w przygotowanym pokazie pt. „Słowianie”.   Angażując w opowieść dzieci, prowadzący w ciekawy sposób przybliżył życie, kulturę i obyczaje naszych Słowiańskich przodków. Obejrzeliśmy narzędzia stosowane do wymierzania kary, stroje, oręż wojów.
galeria

 DZIEŃ PATRONA
Dnia 22 października 2015 r. nasza szkoła obchodziła święto swojego Patrona – św. Jana Pawła II.
Uroczystości nasze rozpoczęliśmy Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele w Otwocku Wielkim pod przewodnictwem ks. proboszcza.
Po Mszy św. w sali gimnastycznej odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości naszego Patrona. Poszczególne klasy reprezentowało po troje uczniów. Celem zmagań konkursowych było przybliżenie postaci św. Jana Pawła II – jednego z największych Polaków.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wolą walki. Wiedzę uczniów oceniało trzy osobowe jury.
W kat. klas I-III zwyciężyli uczniowie z klasy II, a drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie z klas I i III. W kat. klas IV-VI zwyciężyli uczniowie z klasy VI uzyskując maksymalną ilość punktów. Drugie miejsce ex aequo zdobyli uczniowie z klas IV i V. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali piękne nagrody książkowe i kalendarze z patronem naszej szkoły św. Janem Pawłem II na 2016 r.
Do konkursu przygotowywała uczniów pani katechetka.
galeria

Dzień Nauczyciela
Tradycyjnie akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Uczniowski. Apel rozpoczął się przemową ucznia klasy szóstej na temat tego, jak odróżnić nauczyciela od ucznia. Widownia miała wiele powodów do śmiechu, słuchając błyskotliwych spostrzeżeń mówcy. Następnie odbył się pokaz mody nauczycielskiej. Każda z prezentowanych kreacji była pomysłowa, śmieszna i bardzo eksponowała nauczycielskie przyzwyczajenia. Na koniec każdy pracownik szkoły otrzymał ręcznie robione medale za swoje zasługi.


Dzień Chłopaka
30 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały plakat z życzeniami. Poza tym wszystkie dziewczęta oddały swój głos w konkursie na najsympatyczniejszego chłopca w naszej szkole.

Oto wygrani:

1 miejsce Bartłomiej Kucharski z klasy 5
2 miejsce Jakub Głowacki z klasy 1
3 miejsce Jan Książek z klasy 3

Wygranym gratulujemy, a wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.V PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II NA JASNĄ GÓRĘ

8 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

Nasza szkoła już po raz 13 wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Reprezentowali ją uczniowie z kl. IV-VI, rodzice, p. dyrektor, ks. proboszcz, p. katechetka i wychowawcy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Wzięło w niej udział blisko 20 tys. uczniów z 452 placówek noszących imię papieża Polaka.

Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza św. odprawiona przed Jasnogórskim Szczytem z udziałem pocztów sztandarowych szkół, pod przewodnictwem naszego duszpasterza księdza biskupa Henryka Tomasika.

Przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię został odczytany akt Zawierzenia Matce Bożej i list skierowany do Ojca Świętego Franciszka. W liście tym cyt. „…każdy z nas dziękuje za swoją rodzinę i za wielką rodzinę szkół Jana Pawła II rozsianą po całej ojczyźnie i poza jej granicami. Realizując Twoje wezwanie do świętości i naszego patrona, który chciał być zapamiętany jako papież rodziny, zapewniamy, że będziemy dbać o świętość naszych rodzin. Postanowiliśmy wspomóc materialnie rodzinę, która po latach wróciła z Kazachstanu na ojczystą ziemię. Przygotowujemy się na spotkanie z Tobą w lipcu 2016 r. w Krakowie. Obecni na XV Pielgrzymce Szkół Jana Pawła II przesyłamy Ci z jasnogórskiego szczytu pozdrowienia i zapewniamy o naszej modlitwie”.

Po zakończeniu Mszy św. delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym udała się do Kaplicy przed Cudowny Obraz Matki Bożej, aby powierzyć Jej opiece swoje rodziny i całą społeczność naszej szkoły.

 
Spacer po Otwocku
23 września 2015r. uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę z cyklu "Poznajemy swoją okolicę- Otwock". Pan Jerzy Kudlicki oprowadził nas po najciekawszych miejscach dawnego i współczesnego Otwocka, oraz zapoznał nas z historią rejonu. Spacer rozpoczął się na ulicy M.E. Andriollego, a zakończył w Muzeum Ziemi Otwockiej.


Zbiórka przyborów szkolnych dla szkół podstawowych z okolic Wilna ( Szumsk, Pakienie, Kowalczuki). Bardzo prosimy o włączenie sie do akcji.


3-dniowa wycieczka do Krakowa
W dniach 8-10 czerwca 2015r. odbyła się wycieczka do Krakowa i Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, w której uczestniczyło 34 uczniów Szkoły Podstawowej w Otwocku Wielkim oraz 14 uczniów Szkoły Podstawowej w Glinkach wraz z 4 opiekunami.

Zwiedzanie rozpoczęto od wspięcia się na Kopiec Kościuszki, skąd można było po raz pierwszy zobaczyć panoramę Krakowa. Podczas wycieczki uczestnicy mieli także możliwość zwiedzenia oraz skupienia i modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Drugiego dnia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. W drodze na Wawel można było zobaczyć ziejącego ogniem legendarnego Smoka Wawelskiego. Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego uczestnicy wycieczki podziwiali renesansowy dziedziniec na Zamku Królewskim oraz Katedrę Wawelską - symbol wiary, dumy i świetności dawnych czasów. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta. Duże wrażenie na uczniach wywarła także druga piękna świątynia - Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, którego otwarcie można było podziwiać o godz. 12.00.

Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali Sukiennice, Ratusz oraz pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza, a także mieli okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim, a także odwiedzając dziedziniec Collegium Maius - najstarszy z budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie grupa pojechała do Wieliczki na obiadokolację. Ukoronowaniem wycieczki było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami uczestnicy podziwiali komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Na uczestnikach największe wrażenie wywarła Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi przez górników w soli.

Trzeciego dnia punktem głównym naszej wycieczki był Ojcowski Park Narodowy. Zwiedzanie rozpoczęto od zwiedzenia Jaskini Łokietka, która znajdowała się 310 m. n.p.m. Temperatura w jaskini wynosiła zaledwie 7-80C. Spacerując po parku mieliśmy okazję zobaczyć także Ciasne Skałki, Bramę Krakowską i umyć ręce w Źródełku Miłości. W czasie całej wędrówki po parku podziwialiśmy niesamowite rośliny, zjawiska krasowe i zwierzęta. W drodze do Ogrodzieńca zobaczyliśmy popularną skałę wapienną ,,Maczugę Herkulesa” oraz zamek na Pieskowej Skale. Ostatnim zwiedzanym przez nas miejscem były ruiny Zamku w Ogrodzieńcu. 

I na tym nasza trzydniowa wyprawa zakończyła się, a my po pysznym obiedzie w „Karczmie Jurajskiej” ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
 

PIKNIK RODZINNY
31 maja w naszej placówce odbył się kolejny Piknik Rodzinny. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było "Zabawy naszych rodziców". Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w takich zabawach jak: gra w klasy i chłopka, kapsle, hula-hop, pająk, guma, bieg z wodą. Główną atrakcją były wozy strażackie wraz z osprzętem. Strażacy zaprezentowali działanie sprzętów gaśniczych. Na naszych gości czekały przysmaki z grilla oraz pyszne ciasta.

KONKURS MITOLOGICZNY
Dnia 11 .05.2015r. uczniowie naszej szkoły,  jak co roku u wzięli udział w Gminnym Konkursie Mitologicznym organizowanym w Szkole Podstawowej  w Glinkach.Naszą placówkę reprezentowali: Aleksandra Niziołek z kl. 6, Patryk Marszałek z kl. 5 oraz Kamil Marczuk z kl.5Po obejrzeniu  przedstawienia  zainspirowanego mitem o Demeter i Korze rozpoczęły się zmagania  z kolejnymi zadaniami( związki frazeologiczne, krzyżówka, drzewo genealogiczne bogów, wykreślanka z hasłem), ostatnim poleceniem były odpowiedzi na pytania za 1 lub 3 punkty. Z każdą chwilą napięcie rosło. Nasza drużyna szła jak burza. Prowadziliśmy do finału, który zakończył się dla nas ZWYCIĘSTWEM.
Wszyscy bez wyjątku interesujemy się, interesowaliśmy się, bądź będziemy interesowali się mitologią. Urok, magia, magnetyzm starożytności jest tak silny, iż nikt nie może się mu oprzeć. GRATULUJEMY, życząc dalszych sukcesów.
Ewa Osińska

BADMINTON
W dniu 27.04.2015 r. uczestniczyliśmy w zawodach w badmintona w ramach Mistrzostw Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się w kategorii chłopców i dziewcząt.
Mecze odbywały się na czterech kortach. Pojedynki między zawodnikami były bardzo zacięte, a podania imponująco szybkie. Naszą szkołę reprezentowali:
- Aleksandra Zawadka, Amelia Marczak, Aleksandra Niziołek, Jan Sychowiec, Patryk Jakubowski, Kamil Marczuk.Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

(dziewczęta szkół podstawowych)
- miejsce 1: Karczew
- miejsce 2: Otwock Wielki
- miejsce 3: Sobiekursk

(chłopcy szkół podstawowych)
- miejsce 1: Karczew
- miejsce 2: Sobiekursk
- miejsce 3: Otwock Wielki

Zawody wypadły dobrze. Najważniejsze, że zawodnikom grało się dobrze i przyjemnie. Mamy nadzieję, że takich sukcesów będzie coraz więcej.

Autorzy: Aleksandra Zawadka, Amelia Marczak


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
Dnia 13 kwietnia 2015 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Adresatami byli oczywiście nasi uczniowie. Wykwalifikowane trenerki z Pracowni Szkoleniowej KROKUS spotkały się zarówno z młodszymi jak i starszymi dziećmi. Uczniowie kl. I-III uczestniczyli w zajęciach dotyczących konstruktywnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych : "Konflikt- jak rozwiązywać spory?". Uczniowie kl. IV-VI rozmawiali o asertywności: "Asertywność. Miej odwagę być sobą" Oba warsztaty oprócz części psychoedukacyjnej, posiadały część praktyczną, ćwiczeniową.

Konkurs recytatorski
Dnia 13.03.2015r. odbył się szkolny etap 38 Konkursu Recytatorskiego 'Warszawska Syrenka". Uczestniczyły w nim dzieci od klas 1 do 6.

Oto zwycięzcy:

1. Klaudia Tobiasz
2. Julia Kryglicka
3. Mateusz Marszałek

Życzymy powodzenia w następnym etapie.
Niech moc będzie z Wami.


ZGODNIE ZE STATUTEM ZSP W OTWOCKU WIELKIM REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ ODBYWA SIĘ W TERMINIE OD 15 MARCA DO 15 KWIETNIA 2015R.
LISTY PRZYJĘTYCH NA PODSTAWIE ZGŁOSZEŃ PODANE ZOSTANĄ DO KOŃCA MAJA KAŻDEGO ROKU.

Lekcja przyrody w Warszawskim Zoo
20 lutego klasy 4, 5 i 6 udały się na wycieczkę do zoo. Jej głównym celem była lekcja przyrody poświęcona gadom i płazom.
Zaczęliśmy od płazów, pokazano nam dwie rzekotki. Jedna była brązowa, a druga turkusowa. Panie opisały budowę  oraz miejsce zamieszkania płazów. Na koniec pozwoliły nam obejrzeć żaby z bliska. Najbardziej zainteresowani mogli nawet je dotknąć.
Następną grupą zwierząt były gady. Najpierw zobaczyliśmy żółwiowa żółwie: jednego drapieżnego , drugiego roślinożernego. Drapieżnik był bardzo szybki, energicznie machał płetwami. Dowiedzieliśmy się, że lubi jeść ryby. Roślinożerca z kolei był powolny. Te zwierzęta również można było potrzymać.
Następnie były jaszczurki - Sławek i Leon. Sławek miał duży ogon. Okazał się niezwykle towarzyskim zwierzakiem. Leon miał prawie wszędzie kolce, które służą mu do odstraszania wrogów. Znowu dano nam je pogłaskać i potrzymać.
Ostatni pokaz poświęcono wężom. Panie opowiedziały nam o ich budowie i warunkach, w jakich żyją. Odważni mogli dotknąć prezentowane węże. Zobaczyliśmy również jak wygląda wylinka oraz skóra martwego węża. Na sam koniec dano nam do obejrzenia martwego krokodyla, który był pusty w środku.
Po lekcji odwiedziliśmy kilka innych zwierzaków. Najwięcej emocji wzbudził widok słoni, małp i pingwinów.
Wszystkim podobała się lekcja. Wyszliśmy wzbogaceni o wiedzę o gadach i płazach. Nikt nie zapomni tego dnia, ponieważ wszyscy się dobrze bawili.
Autor: Jan Sychowiec


Strach ma wielkie oczy...
16 lutego w naszej szkole odbył się teatrzyk o wdzięcznym tytule "Strach ma wielkie oczy". Aktorzy przedstawili scenki, które mogłyby wydarzyć się w szkole. W ten sposób próbowali oni wpoić dzieciom 5 zasad zachowywania się w sytuacji bycia prześladowanym przez innego ucznia. Przedstawienie wywołało uśmiech nie tylko na ustach dzieci, ale również nauczycieli.

5 zasad:

- Chodź w dużych grupach.
- Unikaj agresora.
- Mów do niego głośno i używaj imienia.
- Przy spotkaniu, nie pokazuj strachu.
- Pamietaj, nie jesteś sam.

 Autorki: Aleksandra Niziołek, Aleksandra Zawada, Amelia Marczak


WALENTYNKIKiss
Z okazji przypadającego na 14 lutego święta zakochanych w naszej szkole zorganizowana została słodka kawiarenka, poczta oraz zabawa przy muzyce. Prawie wszyscy przyszli do szkoły ubrani na czerwono lub mieli na sobie elementy nawiązujące do walentynek. Serca, serduszka, słodkie misie zdobiły kartki, które uczniowie wysyłali do swoich sympatii. Uczniowie klasy VI pomogli w poprowadzeniu zabawy przy muzyce, w której udział wzięli wszyscy chętni uczniowie. Zabawy i emocji było wiele. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas i długo oraz pozytywnie będą wspominać dzisiejszy dzień.


ZAWODY W HALOWEJ PIŁCEJ NOŻNEJ
W dniu 10.02.2015r. nasi uczniowie wzięli udział w zawodach halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Mistrzostw Gminy Karczew Szkół Podstawowych. W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na III pozycji.

Wyniki naszych drużyn:

Chłopcy                                                                                   Dziewczęta

Otwock Wielki- Glinki 1:0                                                           Otwock Wielki- Glinki 0:0
Otwock Wielki- Sobiekursk 0:1                                                   Otwock Wielki- Karczew 0:3
Otwock Wielki- Karczew 0:0                                                        Otwock Wielki- Sobiekursk 0:4


Skład dziewcząt:

- Julia Kryglicka
- Aleksandra Niziołek
- Wiktoria Jakubowska
- Oliwia Chojecka
- Anna Kabala
- Anastazja Rytel


Skład chłopców:

- Bartek Zawadka
- Adrian Marczak
- Mateusz Romanowski
- Grzegorz Maroszek
- Patryk Marszałek
- Kamil Marczuk
- Bartek Kucharski
- Wojciech Floriańczyk
- Konrad Bąbik

ZOO
W poniedziałek 9 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali sie na wycieczkę do warszawskiego zoo. Tym razem nie było to typowe zwiedzanie zoo lecz lekcja dotycząca żywienia różnych zwierząt. W trakcie zajęć prowadzonych przez pracownika zoo, poznaliśmy nie tylko upodobania żywieniowe mieszkańców ogrodu, ale również mogliśmy bliżej zaznajomić się z wężem, jaszczurką, żółwiami oraz papugą. W drugiej części wycieczki obejrzeliśmy zoo zimową porą.

LEGO
5 lutego uczniowie klas I-III pojechali do Warszawy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Wystawa łączy ze sobą zabawę i edukację. Uczniowie mogli zobaczyć postacie,  miejsca oraz wydarzenia znane z bajek lub filmów, sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne. Do najciekawszych eksponatów nasi uczniowie zaliczyli: Star Destroyer, makietę Star Wars, 11 metrowego Titanica, lunapark oraz miasteczko LEGO.

V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W dniu 11 grudnia 2014 r. odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Karczewie, w którym nasi uczniowie brali udział już po raz czwarty.
Uczennice z kl. IV-VI pod kierunkiem pani Bożeny Chabrowskiej i pani Iwony Kwiatkowskiej w kat. „zespoły” w składzie: Oliwia Chojecka, Julia Kryglicka, Anastazja Rytel, – uczennice z kl. IV, Anna Kabala z kl. V oraz Wiktoria Jankowska i Aleksandra Niziołek z kl. VI zdobyły I miejsce śpiewając pastorałkę pt.: „Gore gwiazda Jezusowi”.
Natomiast w kat. kl. IV-VI „solista” wystąpiła Aleksandra Niziołek ucz. kl. VI. Zaśpiewała ona kolędę pt.: „Sianko na stół” i zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki te wystąpiły w gronie laureatów w Domu Kultury w Karczewie w dniu 10 stycznia 2015 r., gdzie zaśpiewały w.w. pastorałki.


Akcja „Paczka na Kresy”
W okresie przedświątecznym uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły wzięli udział w akcji  świątecznej pomocy Polakom zamieszkałym na Kresach „Paczka na Kresy” . Zbieraliśmy słodycze , makarony, olej , herbatę, owoce w puszkach. Zebrane artykuły zostały odwiezione od Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa  - organizatora całej akcji. Z naszej strony zajmował się Pan Arkadiusz Grzyb – „Pan od wf”.
Tuż po Nowym Roku otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów oraz ze szkół z okolic Wilna gdzie paczki dotarły.
Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za udział w akcji.
galeria

XII Konkurs Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii
W dniu 21 listopada 2014 r. w Karczewie już po raz XII odbył się konkurs piosenki religijnej o nagrodę św. Cecylii, którego organizatorami było Publiczne Gimnazjum im. B. Prusa i Parafia św. Wita w Karczewie.
Z naszej szkoły wystąpiły dziewczynki w trzech kategoriach: soliści z kl. I-III i IV-VI oraz zespoły z kl. IV-VI.
– w kategorii soliści uczennica z kl. III, Natalia Niewczas zdobyła II miejsce za zaśpiewanie piosenki pt.: „Abraham” . Do występu przygotowała ją p. Bożena Cioch.
– w kategorii soliści (kl. IV-VI) III miejsce zdobyła uczennica z kl. VI, Aleksandra Niziołek, która zaśpiewała piosenkę pt.: „Przepraszam Panie”.
– w kategorii zespoły (kl. IV-VI) w składzie: Oliwia Chojecka, Julia Kryglicka, Anastazja Rytel, Oliwia Zawadka – uczennice z kl. IV, Anna Kabala z kl. V oraz Wiktoria Jankowska i Aleksandra Niziołek z kl. VI zdobyły II miejsce piosenką pt. „Słowiański Papież”.
Do konkursu uczennice zostały przygotowane przez p. Bożenę Chabrowską i p. Iwonę Kwiatkowską.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody ufundował ks. proboszcz z parafii Karczew.
galeria

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu pod opieką p. Iwony Kwiatkowskiej dzień ten w naszej szkole był wyjątkowo uroczysty. Na korytarzach pojawiły się hasła dotyczące życzliwości. Uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty promujące życzliwość. Poza tym ogłoszono wynik konkursu na najżyczliwszego ucznia i dorosłego.

Wynik konkursu na najciekawszy plakat:

     1 miejsce – 3 klasa
     2 miejsce – 6 klasa
     3 miejsce – 5 klasa

Zwycięzcy konkursu na najżyczliwszego ucznia1 miejsce – Oliwia Chojecka z klasy 4
2 miejsce – Mateusz Romanowski z klasy 6
3 miejsce – Łukasz Nojek z klasy 3
Zwycięzcy w konkursie na najżyczliwszego dorosłego

1 miejsce – p. Krystyna Knyszewska
2 miejsce – p. Iwona Kwiatkowska
3 miejsce – p. Kinga Jesiotr
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale. Jeszcze raz gratulujemy!

galeria

11 LISTOPADA

                                   Dzisiaj wielka jest rocznica –

                                   jedenasty listopada!

                                   Tym, co zmarli za Ojczyznę,

                                   hołd wdzięczności Polska składa.

                                   Więc o przyszłość walczmy razem

                                   pod sztandarem z Orłem Białym,

                                   tylko pracą i nauką

                                   przysporzymy Polsce chwały.

Klasy IV, V i VI pod okiem p. Iwony Kiatkowskiej i p. Anny Osial z okazji święta 11 listopada przygotowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. W trakcie programu artystycznego wspomniane zostały kluczowe wydarzenia, dzięki którym Polska pojawiła się na mapie. Uczniowie zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Program zakończył się odśpiewaniem przez wszystkich (nawet najmłodszych pierwszoklasistów) Hymnem Polski.
galeria


WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 7 listopada o godz 18 w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim spotkali się na śpiewanie pieśni patriotycznych nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie z rodzinami oraz mieszkańcy Otwocka Wielkiego i pobliskich miejscowości. Teksty  pieśni były wyświetlane na dużym ekranie lub można było skorzystać z przygotowanych na ten wieczór śpiewników. Zaśpiewaliśmy kilkanaście pięknych pieśni a wśród nich: "My pierwsza Brygada", "Przybyli ułani pod okienko", "Czerwone maki na Monte Cassino", "Rota" i "Marsz Polonia".

Atmosfera w czasie śpiewania była podniosła, wzruszająca i patriotyczna. Było to drugie  spotkanie ze śpiewaniem pieśni patriotycznych w naszej szkole i mamy nadzieję, że dało początek kolejnym równie wzruszającym i patriotycznym spotkaniom przedszkolaków, uczniów i pracowników naszej szkoły z mieszkańcami Otwocka Wielkiego i okolicznych miejscowości.


galeria

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH DNIA 7 LISTOPADA   O 18 W NASZEJ SZKOLE.

"My pierwsza brygada
Strzelecka gromada
Na stos!
Rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos!"


XIV PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.Nasza szkoła już po raz dwunasty wzięła udział w spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie". Pielgrzymce towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II zgromadziła w czwartek, 9 października na Jasnej Górze blisko 25 tys. uczniów z ok. 500 szkół.Z naszej szkoły byli uczniowie z kl. IV-VI, rodzice, p. dyrektor, ks. proboszcz, p. katechetka i wychowawcy oraz absolwenci naszej szkoły.Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza św. odprawiona przed Jasnogórskim Szczytem z udziałem pocztów sztandarowych szkół   pod       przewodnictwem abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz naszego Duszpasterza ks. bp Henryka Tomasika.„Dobrze, że znajdujemy się dziś na Jasnej Górze, bo przecież patronką szkolnictwa katolickiego w Polsce jest Matka Boże Jasnogórska – przypomniał w homilii abp Celestino Migliore - Wasze szkoły, które dumnie noszą imię Jana Pawła II, mają dziś szczególny powód do radości. To spotkanie jest także waszym podziękowaniem kierowanym do Boga za kanonizację waszego protektora, papieża z Polski. Wy stworzyliście mu żywy pomnik, bardzo wiele takich pomników, którymi są osoby, ich piękne idee, przekonania, formowane w tych szkołach umysły, serca i sumienia”.Podczas Mszy św. abp Celestino Migliore poświęcił sztandar Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II.Na zakończenie Eucharystii został odczytany akt Zawierzenia Matce Bożej i list skierowany do Ojca Świętego Franciszka.Po zakończeniu Mszy św. delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym udała się do Kaplicy przed Cudowny Obraz Matki Bożej, aby oddać Jej pokłon i powierzyć Jej opiece całą społeczność naszej szkoły.

galeria

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Jak co roku 14 pażdziernika w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Tego roku to wyjatkowe Święto zamieniło sie w Nauczycielską Galę Oskarów tym samym nagrody przyznano:
Pani dyrektor Grażynie Marczak przyznajemy Oskara za główną rolę w filmie pod tytułem „Bo najważniejsza jest dyscyplina”. Nikt tak nie pilnuje ładu i porządku jak odgrywana przez panią postać. Gratulujemy.
Wspaniałą panią Ewę Kędziorek uczniowie docenili za rolę w filmie pod tytułem „W szufladkach musi być zawsze porządek”.
Nasze wspaniałe panie kucharki otrzymują Oskara za film „Przez żołądek do serca”.
Pani Barbara Poświata filmem „Nie zadzieraj z księgową” ,
zasłużyła na kolejnego Oskara.„Anielska cierpliwość – reaktywacja” – tym filmem pani Krystyna Knyszewska podbiła nasze serca.
Pani Kindze Jesiotr przyznajemy Oskara za bardzo karkołomne akcje w filmie „Bieg w obcasach”.
Nikogo chyba nie zdziwi nagroda przyznana pani Bożenie Cioch za rolę w filmie „Do tańca i do różańca”.
Pani Annie Osial przyznaliśmy Oskara za  film dokumentalny, bardzo przydatny dla każdej młodej damy „Jak geometrycznie i praktycznie pomalować paznokcie”.
Ikonie mody, pani Katarzynie Bednarskiej, za wspaniały występ w filmie „Szkoła jak wybieg” wręczamy tego oto Oskara.
Pani Bożena Chabrowska otrzymuje Oskara za rolę w filmie „Dusza, nie człowiek”.
Oskar dla pani Iwony Kwiatkowskiej za główną rolę w horrorze Pt. „Przygotowania do testu szóstoklasisty”.
„To było specjalnie” za tę kwestię pan Arkadiusz Grzyb również otrzymuje Oskara.
Za film dokumentalny Pt. „Podróż dookoła świata” Oskar wędruje do pani Marii Szenfeld.
Pani Renatka i pani Hania stworzyły świetny duet w filmie „Za jakie grzechy!?”. Gratulujemy statuetki.
Dla Pani Joanny Nonas Oskar za film Pt. „Pamiętaj, że zawsze ci pomogę”.
Pani Ewie Osińskiej Oskara wręczamy za film "Historia da się lubić"
Pani Anna Trzaskowska bardzo przekonująco odtworzyła główną rolę w filmie pod tytułem „Ćśśś” , dlatego otrzymuje Oskara.
W imieniu całego grona pedagopgicznego dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za pamięć w dniu naszego święta
NAUCZYCIELE :)
galeria

  DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klas 4-6 przygotowały dla wszystkich kolegów niespodziankę – kolorowy plakat z życzeniami. Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki plebiscytu na  NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPCA. Oto wyniki głosowania, w którym brały udział wszystkie dziewczęta ze szkoły

I miejsce – pan Arkadiusz Grzyb
II miejsce – Maciej Rzążewski z klasy pierwszej
III miejsce – Łukasz Nojek z klasy trzeciej
Jan Książek z klasy drugiej
Konrad Bąbik z klasy piątej


                         REPREZENTACJA SZKOLNA NA ZAWODACH  W PIŁKĘ NOŻNĄ


W piątek 26.09.2014 reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w  I Memoriale im. Mariana Olszewskiego w piłce nożnej szkół podstawowych.Miejscem rywalizacji był stadion LKS Mazura Karczew, klubu z którego wywodził się zasłużony trener Marian Olszewski. W zawodach oprócz nas uczestniczyło jeszcze 9 szkół z powiatu otwockiego, które zostały podzielone na dwie 5-cio zespołowe grupy. Z każdej grupy dwa pierwsze zespoły awansowały do półfinałów, pozostałe drużyny zagrały o miejsca 5-10. W wielkim finale spotkały się drużyny SP 2 Karczew oraz SP Celestynów. Lepsza okazała się szkoła z Karczewa, która po zaciętym pojedynku wygrała 3-1. Nasza drużyna uplasowała się na 10 miejscu. W skład reprezentacji naszej szkoły weszli:


1. Wojciech Floriańczyk
2. Konrad Bąbik
3. Patryk Marszałek
4. Adrian Marczak
5. Bartłomiej Zawadka
6. Grzegorz Maroszek
7. Dominik Łęczycki
8. Mateusz Romanowski

galeria


ŚLUBOWANIE KLASY I


Dnia 11 września odbyło sie w naszej szkole uroczyste ślubowanie klasy I. Pani Dyrektor pasowała na uczniów 22 dzieci. Nasi nowi uczniowe złożyli przysięgi na sztandar szkoły, tym samym powiekszając naszą szkolną wspólnotę. Po uroczystości pasowania klasa II przygotowała dla swoich nowych kolegów krótkie przedstawienie wraz z upominkiem dla każdego pierwszaka. Wszytskim obecnym dziękujemy za przybycie na uroczystości i zapraszmay do obejrzenia zdjęć.

galeria


UROCZYSTE  OTWARCIE  ROKU  SZK.  2014/2015  ROZPOCZNIE   SIĘ  MSZĄ ŚWIĘTĄ  O  GODZ. 900  W  KOŚCIELE  PARAFIALNYM  W  OTWOCKU  WIELKIM.  PO  MSZY  ZAPRASZAMY  NA  UROCZYSTOŚCI  ZWIĄZANE  Z ROZPOCZĘCIEM ROKU  DO  SZKOŁY.