Piłki zamiast krzeseł!

Uczniowie klasy I jako jedyni w naszej szkole nie siedzą na tradycyjnych krzesełkach podczas lekcji. Wychowawczyni p. Bożena Cioch zaproponowała znaną i dobrze ocenianą w krajach zachodnich metodę, polegającą na zastąpieniu krzeseł piłkami terapeutycznymi.

Piłki terapeutyczne – równoważne wymuszają utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy stolikach lub ławkach. Dziecko siedząc na piłce jest zmuszone siedzieć w pozycji wyprostowanej, dzięki czemu nie jest narażone na wady kręgosłupa. Ponad to dzięki piłce dzieci mogą uzewnętrznić potrzebę ruchu, w chwili potrzeby ich organizmu, nie czekając na dzwonek. Piłka ułatwia dzieciom koncentrację w trakcie ćwiczeń w pisaniu, czytaniu czy liczeniu. Pozwala w naturalny sposób skupić się nad wykonywanym zadaniu. Ponad to urozmaica, uatrakcyjnia zajęcia, wyzwala pozytywne emocje, sprzyja dobremu nastrojowi uczniów oraz ułatwia rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni kręgosłupa, które siedząc na tradycyjnych krzesełkach trudno uaktywnić.