20. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

7 października o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej rozpoczęła się 20. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Modlitwie apelowej przewodniczył o. Sebastian Matecki, paulin.

Centralne uroczystości rozpoczęły się następnego dnia na Szczycie jasnogórskim o 11.00. Przybyłych gości zgromadzonych na błoniach, powitał o. Sebastian Matecki, paulin. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Antoni Długosz a celebrował ją kapelan prezydenta RP Andrzeja Dudy ks. Zbigniew Kras, który odczytał specjalne przesłanie i pozdrowienia do uczestników pielgrzymki, od prezydenta Polski Andrzej Duda.

Ze względu na pandemię wszyscy pielgrzymi, by zachować odpowiedni dystans, zgromadzili się wyłącznie na błoniach jasnogórskich. Wśród zgłoszonych delegacji ze 75 szkół wystawiono 54 poczty sztandarowe.

Wspomniano osobę biskupa Henryka Tomasika, krajowego duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który nie mógł uczestniczyć w uroczystościach z powodu choroby. Tegoroczne uroczystości zbiegły się z jubileuszem rokiem 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.  Oprawę muzyczną liturgii przygotował zespół z Integracyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu.
Całość koordynowali Zbyszek i Małgorzata Gumińscy. Dla wszystkich zgłoszonych delegacji przygotowano pamiątkowy Akt Zawierzenia Rodziny Szkół im. JP II.

Na zakończenie Mszy św. młodzież zawierzyła Matce Bożej społeczność szkół im. Jana Pawła II.

fot. Zbyszek Derda/Radio Fiat.