157 rocznica Powstania Styczniowego

22 stycznia 2020 r. o godz. 13.30 w kościele w Otwocku Wielkim rozpoczęły się Mszą świętą obchody 157 rocznicy Powstania Styczniowego. We Mszy św., którą celebrował ks. Proboszcz Janusz Krzyżewski, wzięli udział przedstawiciele Rady Miejskiej w Karczewie z p. Burmistrzem Michałem Rudzkim na czele, uczniowie z naszej szkoły i ze szkół podstawowych w Karczewie wraz z pocztami sztandarowymi, wychowawcy, nauczyciele oraz mieszkańcy. Po Mszy św. odbyła się w kościele uroczysta akademia upamiętniająca to wydarzenie przygotowana przez uczniów kl. VI, VII i VIII. Następnie uczestnicy uroczystości religijno -patriotycznej udali się do Osin na groby powstańców i tam złożyli kwiaty i zapalili znicze. Następnego dnia artyści przedstawili tę akademię społeczności szkolnej.