Aktualności

Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w akcję pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki. Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów.. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

Więcej informacji na stronie: https://tuszdopaki.pl/

WYCIECZKA KLAS I-III

W dniu 23.09.2021r. klasy I, II i III wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Wojska Polskiego. Poniżej fotorelacja z tego udanego dnia.

 

 

Pierwszy Dzień Jesieni

„Pani Jesień”

Przeszedł sobie dawno śliczny, złoty wrzesień…
Teraz nam październik dała pani jesień…
Słono takie śpiące, coraz później wstaje,
Ptaszki odlatują, hen, w dalekie kraje.
W cieniu, pod drzewami cicho śpią kasztany,
każdy błyszczy pięknie, niby malowany.
Lecą liście z drzewa różnokolorowe,
te są żółto – złote, a tamte – brązowe.
Jeszcze niby ciepło, słonko świeci, grzeje…
aż tu nagle skądejś wichrzysko zawieje.
Chmur wielkich deszczowych nazbiera, napędzi…
tak się pan listopad nauwija wszędzie.

Zofia Dąbrowska

22 września obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Jesieni. W tym dniu witaliśmy Panią Jesień ubierając się w jej kolory: żółty, brązowy, pomarańczowy, czerwony i zielony. Akcję przygotował Samorząd Szkolny, który serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli w niej udział: uczniowie, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że tak barwnie powitana jesień nie będzie smutna i zimna, ale piękna i ciepła.

Akcja Sprzątanie Świata.

W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w dniu 17 września (piątek) nie udała nam się zbiórka odpadów w najbliższej okolicy szkoły w ramach 28 akcji Sprzątanie Świata Polska. Na szczęście pogoda nie miała żadnego wpływu na to, co działo się wewnątrz budynku szkoły. Sami zobaczcie…

               

Archipelag Skarbów w klasach VII i VIII.

W dniach 14-15 września uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktycznym Archipelag Skarbów, który skierowany jest dla młodzieży 13-16 lat. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia, łącząc atrakcyjność z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie. Program zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Pokazuje znaczenie szacunku i wzajemnej pomocy w przyjaźni i miłości. Uczy jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Fotorelacja z tych dwóch dni pełnych pozytywnych wrażeń poniżej.

       

Z wizytą w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim

W dniu 13.09.2021 r. klasa pierwsza, druga, trzecia i czwarta były na wycieczce w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Dzieci uczestniczyły w żywej lekcji przyrody pt. „Życie pszczół”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści na temat rodziny, życia pszczół i ich roli w życiu człowieka. Uczniowie klasy pierwszej obejrzeli wnętrza Pałacu rodu Bielińskich.

28. Akcja Sprzątanie świata – Polska

W trzeci weekend września przypada 28 akcja sprzątania świata. Jak co roku (wyłączając ostatni rok) nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września.
Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. W naszej szkole w piątek tj.17.09 chcemy aktywnie włączyć się w tegoroczną akcję dlatego będziemy realizować kilka projektów: wspólne zbieranie odpadów na terenie naszej szkoły oraz poza nią w najbliższej okolicy, pogadanki z uczniami, aby nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady, będziemy wykonywać plakaty na temat selektywnego zbierania odpadów oraz ulotki z tegorocznym hasłem akcji. Będziemy podczas tego dnia uświadamiać uczniów, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie, gdyż niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Zachęcamy również Państwa do aktywnego włączenia się w tegoroczną akcje lokalnie. Może wspólnie z rodziną, znajomymi i sąsiadami posprzątamy jakieś zaśmiecone miejsca w naszej okolicy…

A już wkrótce pochwalimy się krótką fotorelacją i raportem z tego wydarzenia.

Wycieczka klasy V – 08.09.2021r.

Klasa piąta przeniosła się do czasów starożytnych🏺 na spotkaniu z mumią w Muzeum Narodowym🖌 Uczniowie obejrzeli również wystawę plenerową Muzeum Wojska Polskiego.

 

UWAGA zdjęcia w szkole – KAMADO sesja zdjęciowa

Informujemy, że dnia 15 września 2021r. (środa) studio KAMADO wykona zdjęcia uczniom naszej szkoły. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na ubiór dziecka w tym dniu. Warto również zapoznać się z propozycją zdjęć oraz przykładowymi cenami.